NBA: Indiana še poglobila krizo Clevelanda (VIDEO)

Cleveland je izgubil še tretjič zapored, tokrat proti Indiani potem, ko so v drugem polčasu zapravili 22 točk prednosti.

13. januar 2018 09.35
Cavaliers Pacers Basketball
N. Gr.
N. Gr.

Indiannapolis - Podprvaki iz Clevelanda so se nedvomno znašli v veliki krizi, precej večji kot na začetku sezone, kar priznavata tako LeBron James kot trener Tyronn Lue. Tokrat so bili košarkarji Indiane previsoka ovira, potem ko so se v drugem polčasu zbrali in izničili zaostanek 22 točk, kar je najvišja zapravljena prednost Clevelanda v sezoni.

V zaključku je imel LeBron James dve priložnosti, da reši tekmo za Konjenike, a je obe zapravil. Najprej je dobri dve sekundi pred koncem prodiral pod košem za polaganje, s katerim bi Cleveland povedel s 97-96, a je stopil na črto in sodniki so po pregledu posnetka pravilno dosodili žogo za Indiano. Darren Collison je na drugi strani zadel le en prosti met in Jamesu ter druščini je ostala še ena priložnost za povratek.

Kevin Love je žogo čez celo igrišče podal LeBronu, ki je takoj vrgel za tri točke, a s je žoga odbila od obroča in sanje Clevelanda o zmagi so splavale po vodi. LeBron se je ustavil pri 27 točkah, osmih skokih in 11 asistencah, Love pa pri 21 točkah in 10 asistencah. Pri Indiani je bil razpoložen Lance Stephenson s 16 točkami in 11 skoki, za nameček je slabih osem minut pred koncem tekme vnovič sprovociral LeBrona, ki je dobil tehnično napako. Victor Oladipo je dosegel 19 točk, Darren Collison pa 22.

»Ne bi se smelo tako končati, a se žal je. Kevin je podal odlično podajo LeBronu, bil je težak met, a zanj nič posebnega in lahko bi ga zadel. Naša težava ni v tem, problem je, ker ne igramo več kot ekipa in ne pomagamo drug drugemu, kar je najbolj opazno v obrambi,« se problema zaveda Lue.

Zanimiv je bil tudi dvoboj Golden Stata brez Stepha Curryja z Milwaukeejem, kjer blesti Giannis Antetkounmpo. Grk je igral odlično, a mu je na drugi strani Kevin Durant odčital lekcijo in na krilih njegovih 26 točk so Warriors slavili s 108:94. Odločilen je bil niz 13-4 sredi zadnje četrtine.