NBA: Irving končal dolgo sušo Clevelanda v Indianapolisu

V ligi NBA je Cleveland v podaljšku premagal Indiano s 111:106, ob čemer je bil glavni junak Kyrie Irving s 25 točkami.

02. februar 2016 07.56
Š. Ro.
Š. Ro.

Indianapolis - V severrnoameriški košarkarski ligi so sinoči košarkarji Clevelanda prekinil dolgo obdobje neuspeha v Indianapolisu, kjer niso zmagali že šest let. Tokrat so v podaljšku le strli odpor gostiteljev s 111:106, najbolj zaslužen za to pa je bil Kyrie Irving, ki je blestel v zadnjih minutah, dvignil svoje soigralce, ustvarjal priložnosti in na koncu poskrbel za peto zaporedno zmago Clevelanda.

Od svojih 25 točk jih je v zaključku dosegel šest in imel v zadnji minuti mirno roko pri prostih metih. LeBron James je tekmo končal s 24 točkami, 12 skoki in šest podajami, vendar pa od udarca v ramo v tretji četrtini dosegel le sedem točk. Kevin Love in J.R. Smith sta zbrala po 19 points točk, Tristan Thompson pa 14 točk z 12 skoki. Tako se je sedmič v tej sezoni zgodilo, da je celotna prva peterka dosegla dvomestno številko točk.

Indiana je sicer imela ob koncu rednega dela priložnost za zmago, saj je po trojki Georga Hilla vodila s 96:94, a je nato Irving poskrbel za izenačnje, Monta Ellis pa je ob zvoku sirene grdo zgrešil met za zmago. V podaljšku je Indiana vodila le takoj na začetku, nato pa ves čas lovila neustavljivega Irvinga.

Hill je bil ob koncu najboljši strelec s 23 točkami, novinec Myles Turner je dosegel svoj prvi dvojni dvojček s 14 točkami in 10 skoki, dodal je tudi štiri blokade.

Tudi Utah in Chicago sta se razšla po podaljšku. Biki so v dodatnem delu popolnoma popustili (3:12), Utah pa je na koncu zmagal s 105:96. Detroit je v gosteh ukanil Brooklyn s 105:100, Memphis pa je slavil v New Orleansu s 110:95. Na drugih tekmah so zmagale domače zasedbe: Atlanta je ugnala Dallas s 112:97, Oklahoma City je bila boljša od Washingtona s 114:98, San Antonio se je poigral z Orlandom in zmagal s 107:92, Denver je dokaj zanesljivo premagal Toronto s 112:93, Sacramento je bil boljši od Milwaukeeja s 111:104.

Slovenski igralci v najmočnejši košarkarski ligi na svetu so počivali, več akcije jih čaka v noči na sredo. New York Saša Vujačića bo gostil Boston, Miami, kjer igrata Goran Dragić in Beno Udrih, pa bo gostoval v Houstonu.