NBA: James in Smith popeljala Cleveland do zmage v Atlanti

Košarkarji Clevelanda so bili na prvi tekmi konferenčnega finala v gosteh premagali Atlanto s 97:89.

21. maj 2015 09.47
SPO-BKO-BKN-CLEVELAND-CAVALIERS-V-ATLANTA-HAWKS---GAME-ONE

Atlanta - Cleveland Cavaliers so bili na prvi tekmi finala vzhodne konference v gosteh boljši od Atlante s 97:89.

Pri Clevelandu sta bila v ospredju LeBron James z 31 točkami, 8 skoki in 6 podajami ter J.R. Smith, ki je 24 izmed svojih 28 točk dosegel s trojkami (met za tri 8-12).

Pri Atlanti je bil najbolj razpoložen Jeff Teague s 27 točkami, Al Horford jih je dodal 16.

Gostitelji so bili v prvi četrtini dobro razpoloženi in so jo zaključili s prednostjo 26:20. V drugih dvanajstih minutah so pobudo prevzeli gostje in pod vodstvom Jamesa, ki je v tem delu dosegel 14 točk, izid do polčasa izenačili na 51:51.

Cleveland je bil boljši tudi v tretji četrtini in si priigral sedem točk prednosti (74:67), nato pa je na začetku zadnje četrtine pobegnil z delnim izidom 11:0, pri katerem je bil najbolj razigran Smith s tremi trojkami (85:67).

Atlanta se je pet minut pred koncem znašla v večjih težavah, saj si je DeMarre Carroll poškodoval koleno in so mu morali pomagati pri odhodu v slačilnico. Domačini so ob njegovi odsotnosti izid znižali le na štiri točke (87:91), vendar pa je gostujoči zvezdnik James dosegel naslednje štiri točke in odločil zmagovalca.

Druga tekma bo v noči s petka na soboto.