NBA: James s trojnim dvojčkom popeljal Cleveland do zmage na uvodni tekmi

Košarkarji Clevelanda so na prvi tekmi nove sezone premagali New York s 117:88. San Antonio porazil Golden State.

26. oktober 2016 07.30
26. oktober 2016 07.54
Spurs Warriors Basketball
M. Ž.
M. Ž.

Cleveland - Košarkarji Clevelanda so ponoči na prvi tekmi nove sezone lige NBA visoko premagali New York s 117:88 (vrhunci v spodnjem videu).

Domačini so pred začetkom tekme pod strop svoje dvorane Quicken Loans Arena dvignili svoj prvi šampionski prapor in prejeli tudi prstane, nato pa se je začelo zares.

Že na uvodni tekmi sezone je zablestel prvi zvezdnik Clevelanda Lebron James, ki je vknjižil trojni dvojček (19 točk, 14 podaj in 11 skokov), 43. v karieri. Pri domačih je bil sicer prvi strelec Kyrie Irving z 29 točkami, Kevin Love je prispeval 23 točk.

Pri Newyorčanih je bil najbolj razpoložen Carmelo Anthony z 19 točkami, Derrick Rose jih je dodal 17. Saša Vujačić je v treh minutah dosegel eno točko (prosti meti 1-2, za tri 0-1).

Cleveland je dobro začel tekmo in uvodno četrtino dobil za deset točk (28:18). Sredi druge četrtine je vodil za največ trinajst točk (39:26), a so gostje ob koncu uprizorili povratek in z delnim izidom 15:2 izenačili na 41:41. Ob glavnem odmoru je bilo 48:45 v korist Clevelanda.

V tretji četrtini so domači stopili na plin. Kyrie Irving je uprizoril strelski šov in samo v tem delu dosegel 19 točk, toliko kot celotna gostujoča zasedba. Konjeniki so po treh četrtinah vodili za 18 točk in tekma je bila odločena (82:64).

Golden State poražen že na prvi tekmi

Ponoči so sezono začeli tudi finalisti pretekle sezone, Golden State Warriors, ki so že na prvi tekmi sezone pred domačimi gledalci izgubili proti San Antoniu s 100:129 (vrhunci v spodnjem videu).

Ekipi sta bili izenačeni le do sredine prve četrtine, nato pa je San Antonio pobegnil z delnim izidom 13:2 in četrtino dobil za enajst (31:20), ob glavnem odmoru je bilo že 64:46. Domačini se do konca tekme niso več pobrali.

Pri San Antoniu sta bila zelo razpoložena Kawhi Leonard s 35 točkami, 5 podajami in 5 ukradenimi žogami ter LaMarcus Aldridge s 26 točkami in 14 skoki.

Pri Golden Stateu je bil prvi strelec Kevin Durant s 27 točkami, Stephen Curry jih je dodal 26.