NBA: Jezerniki v Staples Centru presenetili Phoenix

Phoenix Suns so izgubili na gostovanju pri Los Angeles Lakers z 99:115.

31. marec 2014 10.21
SPO-BKO-BKN-PHOENIX-SUNS-V-LOS-ANGELES-LAKERS

Los Angeles - Košarkarji Phoenixa, ki se krčevito borijo za končnico lige NBA, so izgubili na gostovanju pri Los Angeles Lakers z 99:115 (vrhunci v zgornjem videu).

Jezerniki so že od samega začetka igrali odlično in si v prvi četrtini priborili enajst točk prednosti (26:15), tekmo pa so odločili v drugi četrtini, ko so pri vodstvu s 40:39 dosegli sedemnajst zaporednih točk (57:39), od tega jih je Jodie Meeks prispeval enajst. Sonca se niso več vrnila v igro in so sredi tretje četrtine zaostajala že za 25 (60:85), do konca tekme pa so le ublažila poraz.

Glavna krivca za poraz Phoenixa sta bila Chris Kaman z 28 točkami in 17 skoki ter Jodie Meeks z 22 točkami. Pri Phoenixu je bil najboljši strelec Gerald Green z 22 točkami, Goran Dragić je tekmo končal s 17 točkami (za dve 4:9, trojke 2:7, prosti meti 3:5), 5 skoki in 4 podajami.

»Uspelo jim je nekaj košev v serijah, kar nas je pokopalo. Nismo vedeli, kako naj jih ustavimo. Mislim, da smo tokrat pokazali premalo borbenosti. Zdi se, kot da si nihče ne želi v končnico. No, vsaj zdelo se je tako,« je bil po tekmi kritičen Dragić.

Phoenix Suns navkljub porazu ostajajo na sedmem mestu zahodne konference, z enakim izkupičkom kot Dallas (44 zmag in 30 porazov).

Sonca bodo naslednji dvoboj igrala v noči s srede na četrtek proti ekipi Los Angeles Clippers.

Portland porazil Memphis

Moštvo Memphisa, ki se s Phoenixom bori za končnico na Zahodu, je izgubilo na gostovanju pri Portlandu (98:105) in nazadovalo na deveto mesto (43:30).

Najboljši strelec Portlanda je bil LaMarcus Aldridge z 28 točkami. Pri Memphisu jih je največ prispeval Zach Randolph (21), Beno Udrih je v slabih osmih minutah ostal brez točk (za dve 0:1).