NBA: kar 21 Dragićevih točk za novo zmago Sonc (VIDEO)

Košarkarji Phoenixa so niz osmih zaporednih tekem v domači dvorani zapečatili z zmago nad Chicagom (99:93).

31. januar 2015 09.08
BKN-CHICAGO-BULLS-V-PHOENIX-SUNS
J. P., Delo.si

Phoenix - Košarkarji Phoenixa se vse bolj čvrsto oklepajo osmega mesta v zahodni konferenci lige NBA in s tem za rep držijo uvrstitev v izločilne boje, saj imajo pred prvim zasledovalcem New Orleansom že tri zmage prednosti (ob resda tekmi več). Sinoči so odigrali še osmi zaporedni obračun pred domačimi navijači v dvorani US Airways Center in se še drugič v nizu okitili z zmago, z 99:93 so namreč odpravili zasedbo Chicaga.

Sonca so si vso prednost zagotovila že v prvem polčasu in na glavni odmor odšla s trinajstimi točkami zaloge (55:42). Po kriznih minutah v tretji četrtini, tik pred koncem so Biki celo prešli v vodstvo s 67:66, so spet strnila vrste in zavihala rokave, v zadnjem delu pa stvari vnovič postavila na pravo mesto. Dišalo je po infarktni končnici, po vodstvu Phoenixa s 95:86 so namreč gostje zmogli delni izid 7:0, po peti zaporedni točki Aarona Brooksa so se približali le na dve točki zaostanka, vse dvome o zmagovalcu pa je s štirimi točkami v zadnjih desetih sekundah razblinil prvi strelec domačih Eric Bledsoe, ki se je sicer ustavil pri 23 točkah.

Odličen večer Phoenixovih organizatorjev igre pa je dopolnil tudi slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je v 36 minutah na parketu zmogel kar 21 točk (prosti meti 2:2, za dve 8:14, trojke 1:4), dodal pa še dva skoka, štiri asistence, eno ukradeno žogo in dve blokadi, si je pa privoščil tudi eno izgubljeno žogo. V kadru je bil tudi njegov mlajši brat Zoran, ki pa je bil eden od četverice igralcev, ki jih trener Jeff Hornacek ni poslal v ogenj.

Omeniti sicer velja še krilnega igralca Markieffa Morrisa, ki se je lahko pohvalil z dvojnim dvojčkom za 12 točk in 14 skokov, v vrstah poražencev se je to posrečilo španskemu zvezdniku Pauju Gasolu, ki je desetim točkam dodal kar 19 skokov. Strelsko so bili učinkovitejši Derrick Rose (23 točk), Jimmy Butler (22) in rezervist Aaron Brooks (21). Košarkarje Phoenixa že v noči na nedeljo čaka prvo gostovanje po 14. januarju - pri vodilni zasedbi zahodne konference Golden Statu.

IZIDI LIGE NBA

Philadelphia 76ers : Minnesota Timberwolves 103:94
Atlanta Hawks : Portland Trail Blazers 105:99
Boston Celtics : Houston Rockets 87:93
Brookly Nets : Toronto Raptors 122:127 (podaljšek)
Cleveland Cavaliers : Sacramento Kings 101:90
New Orleans Pelicans : Los Angeles Clippers 108:103
Miami Heat : Dallas Mavericks 72:93
Utah Jazz : Golden State Warriors 110:100
Phoenix Suns : Chicago Bulls 99:93 (Goran Dragić 21 točk, 4 podaje, 2 skoka v 36 minutah, Zoran Dragić ni igral)