NBA: Kevin Garnett postavil nov mejnik

Boston Celtics dobil derbi proti New Yorku (91:89).Razpoložen Goran Dragič se je pomeril proti nekdanjemu moštvu.

04. februar 2012 09.26
D. O., Delo.si

Ljubljana - Moštvo Boston Celtics je v zadnjem obdobju dvignilo svojo formo, tako so sinoči proti New Yorku prišli še do osme zmage na zadnjih devetih tekmah (91:89), vrnil pa se je tudi Rajon Rondo, ki je zaradi poškodbe zapestja izpustil kar osem tekem.

Košarkarji New Yorka so bili sicer v prednosti praktično celotno tekmo, saj gostiteljem ni stekel met iz igre (38,9 odstoten v drugi četrtini in le 31,8 v tretji), nato pa so v zadnji četrtini vendarle ujeli priključek in pripravili preobrat. Za zmago sta bila najbolj zaslužna Paul Pierce (30) in Ray Allen (14), ki je v zadnjem delu tekme dosegel devet točk.

Bostonu je zmago prinesla trda obramba, kar se dobro zaveda tudi domači strateg Doc Rivers, ki je vseskozi od svojih varovancev zahteval garanje v obrambi. Poseben mejnik je postavil veteran Kevin Garnett, ki je zbral že 10.000 skok v obrambi in po Robertu Parishu in Karlu Maloneju postal tretji igralec v zgodovini lige NBA, ki mu je uspel tovrsten dosežek.

Slovenski reprezentant Goran Dragič pa se je v dresu Houston Rockets tokrat pomeril s svojim nekdanjim moštvom Phoenix Suns in slavil zmago s 99:81. Dragič je igral 24 minut in v tem času dosegel deset točk in 3 podaje za "rakete. Na parket je sinoči stopil tudi Beno Udrih in za Milwaukee igral 12 minut, a v svojo statistiko vpisal le tri podaje.