NBA: kljub učinkovitemu Dragiću Miami tone vse globlje (VIDEO)

Od Vročice je bilo s 107:95 uspešnejše vodilno moštvo košarkarske lige NBA, Golden State Warriors.

11. januar 2017 09.58
SPO-BKO-BKN-MIAMI-HEAT-V-GOLDEN-STATE-WARRIORS

Oakland - Košarkarji Miamija tonejo vse globlje v ligi NBA. Na razpredelnici vzhodne konference so z zgolj enajstimi zmagami v 40 dvobojih predzadnji, od osmouvrščenega Charlotta, ki mu trenutno še dobro kaže glede uvrstitve v končnico, so oddaljeni kar devet zmag. Tudi sinoči niso znali prekiniti črnega niza in so pokleknili tretjič zapovrstjo in devetič v zadnjih desetih obračunih. Na gostovanju v dvorani Oracle Arena jih je Golden State pred 19.596 gledalci odpravil s 107:95.

Do glavnega odmora sta bili zasedbi poravnani, v uvodni četrtini si je Vročica celo zagotovila devet točk naskoka, ki pa je hitro skopnel, vseeno je do konca prvega polčasa zadržala točko prednosti. Odločilen je bil tretji del, ko je razlika poskočila na +11 v korist domačih, ki so jo v končnici le še oplemenitili. Pri zmagovalcih je bil Stephen Curry blizu trojnega dvojčka s 24 točkami, osmimi skoki in devetimi asistencami, Kevin Durant je prispeval 28 točk in osem skokov.

Bojevniki ostajajo najuspešnejše moštvo v ligi s 33 zmagami, v zadnjih 15 dvobojih so jih vpisali kar trinajst. Pri Miamiju je imel z 38 minutami na parketu največjo minutažo slovenski as Goran Dragić, ki je v tem času prispeval 17 točk (prosti meti 1:1, za dve 5:11, trojke 2:5), dodal pa še štiri asistence, eno ukradeno žogo in dva skoka, obenem si je privoščil tri izgubljene žoge. Najučinkovitejši je bil Hassan Whiteside z dvojnim dvojčkom za 28 točk in kar 20 skokov. Naslednji izziv čaka Vročico v noči na soboto, ko bo gostovala pri Milwaukeeju.

Vnovič pa ni dobil priložnosti za igro drugi slovenski predstavnik Beno Udrih, ki ga ob gostovanju Detroita pri Sacramentu, ki je bil boljši s 100:94, ni bilo niti na klopi. Po delnem izidu 12:0 so gostje v začetku druge četrtine pobegnili z 31:21, na polčas pa odnesli kar 13 točk naskoka. Tudi ob zadnjem odmoru so bili še devet točk spredaj, nazadnje je bil izid izenačen pri 92:92, v finišu pa so Kralji dokončno zagospodarili na domačem parketu in tehtnico nagnili na svojo stran. DeMarcus Cousins je vpisal 24 točk in 13 skokov, pri poražencih pa Kentavious Caldwell-Pope s šestimi doseženimi trojkami 21 točk.

IZIDI LIGE NBA

Golden State Warriors : Miami Heat 107:95 (Goran Dragić 17 točk, 4 asistence, 2 skoka, 1 ukradena in 3 izgubljene žoge v 38 minutah)
Sacramento Kings : Detroit Pistons 100:94 (Beno Udrih ni igral)
Washington Wizards : Chicago Bulls 101:99
Brooklyn Nets : Atlanta Hawks 97:117
Toronto Raptors : Boston Celtics 114:106
Houston Rockets : Charlotte Hornets 121:114
San Antonio Spurs : Milwaukee Bucks 107:109
Utah Jazz : Cleveland Cavaliers 100:92
Los Angeles Lakers : Portland Trail Blazers 87:108