NBA: Kratkohlačniki brez Vujačiča za točko prekratki (VIDEO)

Košarkarji New Yorka so pred domačim avditorijem klecnili pred Atlanto, ki je zmagala s srečnih 108:107.

17. januar 2017 08.09
NBA/

New York - Košarkarji New Yorka so sinoči pred 19.812 domačimi navijači v dvorani Madison Square Garden vpisali že 24. poraz v sezoni, enajstega v zadnjih trinajstih obračunih. S tem ostajajo tik za Detroitom Bena Udriha na enajstem mestu razpredelnice vzhodne konference, do osmega mesta, ki še vodi v končnico, jih ločita dve zmagi. Sinoči je šlo sicer zelo na tesno, po razburljivi in izenačeni tekmi, v kateri nobeden od nasprotnikov ni ušel za več kot osem točk, je četrtouvrščena na vzhodu Atlanta zmagala s 108:107.

V prvem polčasu sta se zasedbi izmenjevali v vodstvu, na glavni odmor pa so s pičlo točko naskoka (54:53) odšli gostitelji. Ključna je bila tretja četrtina, že v prvih minutah so namreč poznejši zmagovalci z osmimi zaporednimi točkami tehtnico nagnili na svojo stran in zagospodarili na parketu, v zadnji del pa vstopili s petimi točkami zaloge. Ta je po delnem izidu 12:0 za Kratkohlačnike hitro skopnela, domači so nazadnje vodili s 107:105, a je vse dvome o zmagovalcu razblinil Nemec Dennis Schröder s trojko 22,4 sekunde pred koncem obračuna.

Pri poražencih slovenskega košarkarja Saše Vujačiča - v nasprotju s prejšnjo tekmo - ni bilo v igralskem kadru, izkazala pa sta se standardni Carmelo Anthony s 30 točkami in center Joakim Noah s 17 skoki. Atlanti je na poti do zmage pomagalo tudi dvanajst zadetih trojk, sicer pa je bil najbolj pri metu Schröder z 28 točkami. Zdaj moštvo New Yorka v noči na četrtek čaka gostovanje pri Bostonu, tretjeuvrščenem z vzhodne konference, ki bo lovil četrto zaporedno zmago in osmo v zadnjih devetih obračunih.