NBA: Kratkohlačniki neuspešno lovili Vučevića in Orlando

V ligi NBA je moštvo New York Knicks z 99:107 izgubilo proti Orlandu. Saša Vujačić brez točk.

22. december 2015 07.27
SPO-BKO-BKN-ORLANDO-MAGIC-V-BROOKLYN-NETS
Š. Ro.
Š. Ro.

New York - Na parketu dvorane Madison Square Garden so košarkarji moštva New York Knicks ligi NBA klonili proti Orlandu z 99:107. V napetem in tesnem obračunu so domači vso tekmo lovili tekmeca s Floride, nikdar niso zaostajali za več kot osem točk. Še najbližje vodstvu so bili v zadnji četrtini, a vselej jim je štrene premešal Črnogorec Nikola Vučević, ki je dosegel 26 točk, pobral devet žog pod obema obročema in tako tudi dosegel svoj najboljši izkupiček v tej sezoni.

»Ta zmaga je za nas dobra tolažba, po težkem porazu prejšnji dan smo se vrnili. Da smo odgovorili an tak način je dober znak. Pokazali smo, da rastemo, da verjamemo vase in mislim, da smo nocoj odlično igrali,« je po zmagi povedal 25-letni košarkar.

V domači ekipi, ki je končala niz štirih zaporednih zmag, pa se je izkazal Lance Thomas s 24 točkami in 100-odsotnim metom (9-9). Točko manj je dosegel Carmelo Anthony, ki si je v drugem polčasu poškodoval gleženj, nekaj več kot pet minut je na parketu prebil tudi slovenski košarkar Saša Vujačić, a se v tem času ni vpisal med strelce, za domačo ekipo je zbral po eno podajo in skok.

Oklahoma je v razburljivi tekmi ugnala Los Angeles Clippers s 100:99. Odločilni vlogi za zmago gostov, ki so dosegli enajsto zmago na zadnjih 14 tekmah, sta imela prva zvezdnika Kevin Durant in Russell Westbrook. Prvi je slabih šest sekund pred koncem blokiral met Chrisa Paula za tri točke, Westbrook pa je kalifornijski ekipi nasul 33 točk. Paul je tekmo končal z 32 točkami in desetimi podajami.

Chicago je na domačih tleh klonil proti Brooklynu s 102:105, ob tem pa se je poškodoval še Joakim Noah. V gostujoči ekipi se je izkazal Brook Lopez z 21 točkami in 12 skoki, v domači pa je Jimmy Butler dosegel 24, Španec Pau Gasol pa 20 točk, devet skokov in dve blokadi.

Miami, kjer igrata Goran Dragić in Beno Udrih, bo v noči na sredo gostil Detroit.