NBA: LeBron s trojnim dvojčkom potopil Vujačičeve Kratkohlačnike (VIDEO)

Cleveland je bil na gostovanju s 107:93 boljši od New Yorka, za katerega je Saša Vujačič dosegel devet točk.

27. marec 2016 10.01
NBA/

New York - Košarkarji New Yorka ostajajo pri okroglih tridesetih zmagah v tej sezoni lige NBA, potem ko so morali sinoči na domačem parketu slovitega Madison Square Gardna premoč priznati finalistu minule sezone Clevelandu, ki je bil boljši s 107:93. Pri poražencih je mesto v začetni peterki vnovič našel tudi slovenski as Saša Vujačič in jo razmeroma dobro izkoristil, v 21 minutah je namreč ob uspešnem metu iz igre (za dve 3:4, trojke 1:2) prispeval devet točk, pet skokov in eno asistenco, privoščil pa si je tudi eno izgubljeno žogo.

Dvomov o zmagovalcu ni bilo niti za trenutek, saj niso gostje niti enkrat samkrat na tekmi izpustili vodstva iz rok, razlika pa po 15:26 ob koncu prve četrtine, ko je Cleveland zmogel delni izid kar 14:0, ni več skopnela pod deset točk, narasla pa je vse tja do 24 točk, kolikor je znašala tudi ob glavnem odmoru. Zmagovalci so zmogli kar štirinajst zadetih trojk in 53 skokov, največ razlogov za zadovoljstvo pa je imel kajpak LeBron James, ki je vpisal tretji trojni dvojček v sezoni za 27 točk, 11 skokov in 10 podaj, medtem ko je Kevin Love zmogel dvojnega za 28 točk in 12 skokov. Pri Kratkohlačnikih se je pri 28 točkah, zadel je tudi pet trojk, ustavil prvi zvezdnik Carmelo Anthony.

Cleveland je tako z že 52. zmago v sezoni zadržal vodilni položaj na razpredelnici vzhodne konference in je eno od petih moštev, ki so si že zagotovila udeležbo v izločilnih bojih, medtem ko je New York od njih že domala neulovljivo oddaljen - za osmim mestom vzhoda, ki ga zaseda Detroit, namreč zaostaja kar devet zmag. Nov izziv, gostovanje pri New Orleansu, ki je nazadnje zabeležil tri zaporedne poraze, ga čaka že v noči na torek.

IZIDI LIGE NBA

New York Knicks : Cleveland Cavalies 93:107 (Saša Vujačič 9 točk, 5 skokov, 1 podaja in 1 izgubljena žoga v 21 minutah)
Brooklyn Nets : Indiana Pacers 120:110
New Orleans Pelicans : Toronto Raptors 91:115
Orlando Magic : Chicago Bulls 111:89
Detroit Pistons : Atlanta Hawks 95:112
Minnesota Timberwolves : Utah Jazz 84:93
Oklahoma City Thunder : San Antonio Spurs 111:92
Milwaukee Bucks : Charlotte Hornets 91:115
Phoenix Suns : Boston Celtics 99:102