NBA: LeBronovih 33 točk za zmago Vročice

V ligi NBA je sinoči Miami s 118:95 premagal Milwaukee. Dirk Nowitzki pomagal Dallasu do zmage nad Washingtonom.

13. november 2013 09.11
SPO-BKO-BKN-MILWAUKEE-BUCKS-V-MIAMI-HEAT
Š. Ro., Delo.si

Miami - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so bile sinoči na sporedu štiri tekme. Aktualni prvaki iz Miamija so na domačem parketu dosegli novo zmago, s 118:95 so odpravili Milwaukee Bucks.

Najboljši strelec Miamija je bil superzvezdnik LeBron James, ki je nasul 33 točk, nato pa na klopi presedel celotno zadnjo četrtino, ko zmaga Vročice ni bila več vprašljiva. Michael Beasley je s klopi prispeval 19 točk, Mario Chalmers je tekmo končal s 15 točkami in sedmimi asistencami za Miami, ki je dosegel najvišjo zmago v sezoni. Doslej je najbolj prepričljivo, z 12 točkami razlike, na uvodni tekmi ugnal Chicago.

Za Milwaukee sta John Henson in Gary Neal zbrala po 18 točk, Giannis Antetokounmpo jih je dodal 11.

Nemški zvezdnik Dirk Nowitzki je pomagal pri zmagi Dallasa s 105:95 nad Washingtonom. Dosegel je 19 točk in zadel nekaj ključnih metov za tri točke ob koncu tretje četrtine. Čarovnike je vodil Trevor Ariza s 27 doseženimi točkami, med njimi je bilo kar pet trojk. Ob tem je zbral še sedem podaj in štiri ukradene žoge.

V Los Angelesu so Jezerniki s 116:95 ugnali New Orleans. Jordan Hill je z 21 točkami in 11 skoki vpisal najboljši izkupiček v karieri, Pau Gasol mu je pomagal s 14 točkami in osmimi skoki. Nick Young je zbral 17 točk za Los Angeles, ki se je tako oddolžil Pelikanom za poraz iz prejšnjega tedna. Eric Gordon je za New Orleans zadel 17 točk, ki je na turneji po zahodni obali izgubil že drugo tekmo v gosteh.

Moštvo Golden State Warriors je s 113:95 ugnalo Detroit Pistons. Stephen Curry je s 25 točkami in osmimi podajami pomagal do lepe prednosti v prvi četrtini (19 točk), zadnjih 12 minut pa presedel na klopi. David Lee je vpisal 17 točk in devet skokov. Golden State je sicer dosegel že peto zaporedno zmago nad Detroitom. Andre Drummond je dosegel 16 točk in 14 skokov za svoj drugi zaporedni dvojni dvojček in že četrti na sedmih tekmah.