NBA: Miami brez slovenskega dvojca visoko poražen v Oklahomi

Košarkarji Miamija so izgubili na gostovanju pri Oklahomi s 74:99. Goran Dragić in Beno Udrih nista igrala.

18. januar 2016 08.40
M. Ž.
M. Ž.

Oklahoma - Košarkarji Miamija so ponoči gostovali pri Oklahomi in visoko izgubili s 74:99.

Pri Vročici sta manjkala poškodovana slovenska igralca Goran Dragić (leva mečna mišisca) in Beno Udrih (vrat). Najboljši strelec moštva je bil Dwyane Wade, ki je na svoj 34. rojstni dan dosegel 22 točk, Hassan Whiteside je imel 14 točk in 11 skokov.

Pri Oklahomi sta izstopala Russell Westbrook, ki je vknjižil peti trojni dvojček sezone (13 točk, 15 podaj in 10 skokov), in Kevin Durant s 24 točkami in 10 skoki.

Gostitelji so narekovali ritem v prvem polčasu in po zaslugi dvojca Durant-Westbrook, ki sta v prvih dvanajstih mintah skupaj dosegla 16 točk, uvodno četrtino dobili s 24:18. Domačini so bili v ospredju tudi vso drugo četrtino, Miami pa je v igri držal Wade, ki je do polčasa dosegel 18 točk. Ob glavnem odmoru je bilo 44:42 za Oklahomo.

Domače moštvo je nato tretjo četrtino začelo z delnim izidom 22:8 in si izborilo šestnajst točk naskoka (66:50), pred zadnjo četrtino pa je imelo 17 točk zaloge (75:58), kar je zadostovalo za miren zaključek tekme.

Oklahoma je s 30 zmagami in 12 porazi tretja v zahodni konferenci, za Golden Stateom (37-4) in San Antoniem (36-6).

Miami je s 23 zmagami in 18 porazi na petem mestu vzhodne konference, na vrhu je Cleveland (28-10).