NBA: Miami dopolnil trojček porazov, Dragić in Udrih neučinkovita (VIDEO)

Košarkarji Indiane so s 96:83 odpravili Vročico, pri kateri je Goran Dragić prispeval pet, Beno Udrih pa dve točki.

12. december 2015 08.08
Heat Pacers Basketball

Indiana - Očitno so košakarji Miamija zapadli v rahlo rezultatsko krizo, saj so v ligi NBA izgubili že v tretjem dvoboju zapovrstjo. Sinoči so morali na gostovanju premoč priznati Indiani, ki je bila boljša s 96:83, s čimer je prekinila niz treh zaporednih porazov in se učvrstila na četrtem mestu vzhodne konference, medtem ko je Vročica po devetem porazu sedma.

Do sredine tretje četrtine je bil obračun izenačen in negotov, moštvi sta se izmenjavali v vodstvu, domači za več kot štiri točke niso pobegnili, medtem ko so gostje sredi drugega dela po delnem izidu 7:0 ušli za osem točk. Na glavni odmor so odnesli točko zaloge, izid je bil nazadnje poravnan na 62:62, odtlej pa je Miami pobudo prepustil Indiani, ki si je že do konca tretje četrtine zagotovila devet točk naskoka in ga nato v končnici le še oplemenitila, prav ob koncu je bila razlika sploh najvišja na tekmi.

V vrstah zmagovalcev je na parket skočilo zgolj devet igralcev, najbolj razpoložena med njimi sta bila Monta Ellis s 24 (štiri trojke) in Paul George s 23 točkami, medtem ko se je Ian Mahinmi veselil dvojnega dvojčka za 18 točk in 12 skokov. Pri poražencih je slovenski as Goran Dragić vnovič našel mesto v začetni peterki, v igri prebil kar 31 minut in pol in v tem času prispeval pet točk (prosti meti 1:2, za dve 2:4, trojke 0:1), dodal pa še sedem asistenc, pet skokov in eno ukradeno žogo, statistiko mu nekoliko kali pet izgubljenih žog.

Spodobne minutaže - na parketu je prebil 14 minut - pa ni znal dobro izkoristiti Beno Udrih, ki je kot adut s klopi vpisal zgolj dve točki (za dve 1:2), vknjižil pa še po dva skoka in izgubljeni žogi ter po eno podajo in ukradeno žogo. Najbolj je bil sicer s 23 točkami in 10 skoki razigran Chris Bosh. Vročica bo skušala negativen niz prekiniti v noči na ponedeljek, ko bo doma gostila nekdanje Udrihovo moštvo, Memphis.

IZIDI LIGE NBA

Indiana Pacers : Miami Heat 96:83 (Goran Dragić 5 točk, 7 podaj, 5 skokov, 1 ukradena in 5 izgubljenih žog v 31 minutah, Beno Udrih 2 točki, 2 skoka, 1 podaja, 1 ukradena in 2 izgubljeni žogi v 14 minutah)

Orlando Magic : Cleveland Cavaliers 76:111
Philadelphia 76ers : Detroit Pistons 95:107
Boston Celtics : Golden State Warriors 119:124 - po podaljšku
Toronto Raptors : Milwaukee Bucks 90:83
Memphis Grizzlies : Charlotte Hornets 99:123
New Orleans Pelicans : Washington Wizards 107:105
Denver Nuggets : Minnesota Timberwolves 111:108 - po podaljšku
Utah Jazz : Oklahoma City Thunder 90:94