NBA: Miami kljub obolelemu Wadeu kos Dallasu

Miami Heat so prvi dan novega leta na domačem parketu premagali Dallas s 106:82. Dragić 15 točk, Udrih 2 točki.

02. januar 2016 06.25
02. januar 2016 07.00
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Miami - Košarkarji Miamija so ponoči na domačem igrišču odigrali svojo prvo tekmo v novem koledarskem letu in jo tudi uspešno prestali, potem ko so premagali Dallas s 106:82.

Pri Miamiju je imel tokrat omejeno vlogo zvezdnik Dwyane Wade, ki je zaradi simptomov gripe tekmo začel na klopi, kar se je zgodilo šele desetič v njegovi 13-letni karieri, skupaj pa je igral le 19 minut. To se njegovemu moštvu ni poznalo in je zabeležilo še šesto zmago na prvi januarski dan, s čimer je edino aktivno moštvo v ligi, ki na ta dan še ni izgubilo (izkupiček 6-0).

Ob njegovi manjši minutaži je breme na svoja ramena prevzel Hassan Whiteside, ki je tekmo končal s 25 točkami in 19 skoki, Gerald Green je imel 19 točk, Chris Bosh pa 16 točk.

Med strelce sta se vpisala tudi oba slovenska košarkarja. Goran Dragić je v dobrih 30 minutah dosegel 15 točk (za dve 6-10, trojke 1-2), 7 podaj in 4 skoke, Beno Udrih pa v 21 minutah 2 točki (za dve 1-2), 3 skoke in 2 podaji.

Pri Dallasu sta bila najbolj razpoložena Zaza Pachulia s 14 točkami in Wesley Matthews z 12 točkami.

Miami je na domači tekmi vodil od prve do zadnje minute. Vročica je v prvi četrtini svojim nasprotnikom dovolila samo 10 točk in si priborila 12 točk naskoka (22:10), v tem delu igre pa sta bila v ospredju Whiteside s 6 točkami in 9 skoki ter Goran Dragić s 6 točkami.

Gostitelji so tudi v četrtini držali Dallas na varni razdalji in ob polčasu vodili za trinajst (58:45), slabe tri minute pred koncem tretje četrtine pa so imeli že dvajste točk zaloge (76:56) in so tekmo mirno pripeljali h koncu.

Miami je z izkupičkom 19-13 na petem mestu vzhodne konference, na prvem mestu pa je Cleveland (21-9).

Dallas je peti v zahodni konferenci (19-14), v kateri je v najboljšem položaju Golden State (30-2).

Biki prevelik zalogaj za Newyorčane

New York Knicks so gostovali v Chicagu in izgubili z 81:108. Biki so dvoboj začeli odlično in v prvem polčasu vodili za 17 točk (50:33), a so se gostje do konca tretje četrtine približali na 4 točke (73:77). Gostitelji so imeli pripravljen odgovor in so pobegnili z delnim izidom 20:6 (97:79), kar je tekmo dokončno prevesilo na njihovo stran.

Pri Chicagu je bil prvi strelec Jimmy Butler s 23 točkami, Bobby Portis jih je dodal 16. Pri New Yorku je bil najboljši Carmelo Anthony z 20 točkami, Jose Calderon jih je prispeval 18. Saša Vujačić je igral tri minute in v tem času zgrešil edini met za dve točki.

Chicago je četrti v vzhodni konferenci (19-12), New York pa dvanajsti (15-19).

Rezultati lige NBA

Miami Heat - Dallas Mavericks 106:82

(Dragić 15 točk, 7 podaj in 4 skoki v 30:32; Udrih 2 točki, 2 podaji in 3 skoki v 21:16 za Miami)

Chicago Bulls - New York Knicks 108:81

(Vujačić skok v 3:33 za New York)

Washington Wizards - Orlando Magic 103:91

Toronto Raptors - Charlotte Hornets 104:94

Los Angeles Lakers - Philadelphia 76ers 93:84