NBA: Miami po napeti končnici izvlekel pomembno zmago (VIDEO)

Košarkarji Miamija so vodili skorajda celo srečanje, ob koncu so se Clippers prebudili, a je Miami slavil s 104:101.

05. november 2017 22.54
BASKETBALL-NBA-LAC-MIA/

Los Angeles - Košarkarji Miami Heat so se podali na serijo težkih gostovanj, tudi Los Angeles Clippers pa imajo za seboj težak razpored, kar se jim je poznalo predvsem na začetku tekme. Miami je tekmo na krilih Gorana Dragića začel zelo odločno, Gogi je samo v prvi četrtini dosegel osem točk, prednost pa je počasi naraščala.

Doc Rivers je Blaka Griffina dolgo pustil na klopi, a se tudi po povratku prvega zvezdnika Clippers na parket razmerje moči ni kaj dosti spremenilo. Še na sredini tretje četrtine je imel Miami vse niti igre v svojih rokah in prednost 25 točk, zato se je zdelo, da bo Eric Spoelstra svojo ekipo pripeljal do lahke zmage.

Nato pa je stroj Clippers začel mleti, razigrala sta se DeAndre Jordan in Blake Griffin in polnila mrežico gostov, ki so povsem zmrznili v napadu. Del krivde nosi tudi Goran Dragić, ki je v prvem polčasu dosegel deset točk in nato le še v zadnji minuti tekme zadel dva prosta meta za končnih 12 točk. Za nameček je manj kot minuto do konca zapravil še žogo in Clippers so povedli s 101:100.

Miami je zapravil še eno žogo, a so jim domačini vrnili uslugo in po dveh prostih metih Jamesa Johnsona je Miami povedel s 102:101. Clippers so imeli za zadnji napad še 8,7 sekund in občinstvo v Staples Centru je bilo na trnih. Za zadnji napad je žogo pričakovano dobil Blake Griffin, ki je preigraval na vrhu rakete in nato poizkusil z dolgim metom za dve točki, a ni bil uspešen. Skok je dobil Josh Richardson, Clippers so naredili še eno osebno napako in Richardson je s prostimi meti zapečatil težko prigarano zmago Heat s 104:101.

Najboljši strelec domačinov je bil Griffin s 23 točkami in osmimi skoki, DeAndre Jordan je dodal 10 točk in kar 19 skokov. Goran Dragić se je zaustavil pri 12 točkah, štirih skokih in šestih asistencah, najbolj razpoložen pri Miamiju pa je bil prvi center Hassan Whiteside z 21 točkami in 17 skoki.