NBA: Miami po vrnitvi Dragića tudi prek Brooklyna (VIDEO)

Po dveh tekmah počitka zaradi poškodbe je Goran Dragić spet zaigral in ob zmagi Miamija s 104:98 proti Brooklynu dosegel 17 točk.

12. marec 2015 05.20
NBA/
Š. Ro., Delo.si

Miami - V ligi NBA je Vročica dosegla novo zmago. Čeprav še kakšno uro pred tekmo trener Miamija Erik Spoelstra ni natančno vedel, na koliko zdravih igralcev bo lahko računal proti Brooklynu, je na koncu le uspel skupaj zbrati zasedbo, ki je lahko dosegla novo zmago, s 104:98 je premagala Mrežice.

Pomemben prispevek k zmagi je dal tudi Goran Dragić, ki se je po dveh tekmah prisilnega počitka zaradi poškodbe hrbta vrnil na parket in dosegel 17 točk, skok in tri podaje, že ob polčasu jih je zbral 12.

Najboljši igralec Vročice je bil znova Dwayne Wade z 28 točkami in devetimi podajami, zlasti pomemben pa je bil tudi prispevek Chrisa Andersena, ki še kakšno uro in pol pred tekmo ni vedel, ali bo lahko igral. A je stisnil zobe in vskočil namesto kaznovanega Hassana Whitesida, tekmo pa končal z zanj najboljšim izkupičkom doslej: 18 točkami in 14 skoki. »Vedel sem, da če bom moral vskočiti, bom to storil. Skušal sem čim bolje opraviti svojo nalogo,« je povedal košarkar, ki ga sicer muči serija poškodb. A je vseeno blestel z metom 8:9, bil pomemben člen pri zagotovitvi začetnega vodstva kot tudi v ključnih trenutkih v zaključku tekme.

»Vedno da vse od sebe. V garderobi vlada takšno vzdušje, fantje dajejo vse drug za drugega, se borijo, igrajo z bolečinami, ne zase, temveč za soigralce, to je res lepo videti,« je svoje igralce pohvalil Spoelstra.

Pri Brooklynu sta Deron Williams in Jarrett Jack dosegla po 18 točk, Brook Lopez jih je vpisal 15, skupaj s 13 skoki. Miami ima v tej sezoni proti ekipam iz New Yorka stoodstoten izkupiček 7:0 - štirikrat je padel Brooklyn, trikrat pa Knicksi. Vročica se je tako vrnila na osmo mesto v vzhodni konferenci, potem ko jim je z zmago nad Charlottom pomagal tudi Sacramento.

Drugi slovenski košarkar v ligi NBA Beno Udrih je z Memphisom izgubil proti Bostonu z 92:95. Brez poškodovanega še nedavno Dragićevega soigralca Isaiaha Thomasa je Bostonu v zadnji minuti uspel odličen niz 8:2, z zmago pa se je obdržal v igri za končnico. Udrih je ob porazu Grizlijev dosegel pet točk, skok in podajo. Z 20 točkami je bil najuspešnejši Mike Conley. Marcus Smart je 52 sekund pred koncem dosegel trojko in Bostonu izdatno pripomogel do že sedme zmage v zadnjih desetih tekmah. Po Smartovem košu domači vodstva niso več izpustili iz rok.

V ostalih tekmah so Charlotte Hornets izgubili proti Sacramento Kings s 106:113, Milwaukee Bucks so bili s 97:91 boljši od Orlando Magic, Oklahoma City Thunder pa je klonila proti Los Angeles Clippers s 108:120. Denver Nuggets so s 115:102 ugnali Atlanta Hawks, Phoenix Suns so bili s 106:97 boljši od Minnesota Timberwolves, Golden State Warriors pa so s 105:98 premagali Detroit Pistons. Portland Trail Blazers so s 105:100 ugnali Houston Rockets, Philadelphia 76ers pa so po podaljšku izgubili proti Chicago Bulls s 95:104.