NBA: Miami »pometel« s Charlottom

Miami Heat so bili še četrtič boljši od Charlotta in so napredovali v 2. krog (109:98), Indiana je tik pred izpadom.

29. april 2014 10.49
NBA/

Charlotte - Branilci naslova iz Miamija so brez izgubljene tekme napredovali v drugi krog končnice, potem ko so tudi na četrti tekmi premagali Charlotte (109:89).

Za Vročico je bila ključna tretja četrtina, v kateri je zaostanek za točko (61:62) spremenila v dvomestno prednost (84:71) in nasprotnike do konca tekme držala na varni razdalji.

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen LeBron James z 31 točkami. Američan je bil najboljši igralec Miamija v prvem krogu s Charlottom in je na štirih tekmah v povprečju dosegel po 30 točk, 8 skokov, 6 podaj in 2,3 skoka.

Pri Charlottu je bil na četrti tekmi najboljši strelec Kemba Walker z 29 točkami.

San Antonio slavil v Dallasu

Košarkarji San Antonia so ponoči v gosteh premagali Dallas s 93:89 in izid v zmagah izenačili na 2:2. Ostroge so v tretji četrtini vodile že z razliko dvajsetih točk (58:38), a so domačini izenačili 6 minut in 23 sekund pred koncem tekme (77:77).

V napeti končnici je gostujoči košarkar Boris Diaw dobre pol minute pred koncem zadel trojko za vodstvo 90:87, na drugi strani pa je s košem odgovoril Dirk Nowitzki (89:90). Sledila je osebna napaka domačinov nad Manuelom Ginobilijem, ki je zadel le enega izmed dveh prostih metov, kar pa je zadostovalo za zmago, saj je na drugi strani Monta Ellis zgrešil polaganje na podaljšek.

Pri San Antoniu je bil najboljši strelec Manuel Ginobili s 23 točkami, pri Dallasu pa Monta Ellis z 20 točkami.

Indiana korak od izpada

Indiana Pacers, najboljše moštvo vzhodne konference v rednem delu, ima veliko težav z Atlanto, saj je izgubilo še tretjič (97:107) in je tik pred izpadom v prvem krogu.

Atlanta si je odločilno prednost izborila v drugi četrtini. Najprej je zablestel igralec s klopi Mike Scott, ki je pri izidu 21:21 zadel kar štiri zaporedne trojke in lastnoročno poskrbel za dvomestno prednost (34:21), gostje pa so predvsem po njegovi zaslugi že v isti četrtini vodili z dvajsetimi točkami razlike (45:25), kar je bil prevelik zalogaj za Indiano.

Pri Atlanti je bil najboljši strelec Shelvin Mack z 20 točkami, Paul Milsap jih je dodal 18, Mike Scott pa 17, od tega 15 s trojkami (5:6).

Pri Indiani je bil najboljši mož Paul George s 26 točkami, 12 skoki in 6 podajami.