NBA: Miami razglašen, Dragić neučinkovit (VIDEO)

Košarkarska Vročica je na gostovanju pri Kratkohlačnikih iz New Yorka doživela najhujši poraz v sezoni (86:115).

30. november 2017 07.05

New York - Sinočnji poraz košarkarjev Miamija, ki so na gostovanju pred 17.693 gledalci v slovitem Madison Square Gardnu pokleknili pred Kratkohlačniki iz New Yorka (86:115), ni bil le enajsti v sezoni lige NBA in drugi zapovrstjo, temveč tudi eden najtežjih. Vročica je namreč dosegla tretje najmanjše število točk v sezoni (najmanj učinkovita je bila v začetku meseca z 80 točkami proti Golden Statu) in izgubila z največjo razliko, ki ni nikdar prej narasla na več kot 25 točk (ob neuspehu pred dnevi proti Indiani). Drugače pravzaprav niti ni moglo biti, saj je New York v dvoboju sosedov na razpredelnici vzhodne konference že do glavnega odmora zadel kar 65 točk in vodil z zelo udobnih +21, naposled pa prekinil niz treh porazov zapovrstjo.

Predvsem pa ekipo Erika Spoelstre lahko pošteno skrbi statistika, v prvi vrsti zgolj 38-odstotni met iz igre, pa tudi le 22 skokov v obrambi (gostitelji so jih zmogli 44). Ponovno je bil neprepričljiv zlati Goran Dragić, ki je po tem, ko so ga nedavno izbrali za najboljšega igralca tedna vzhodne konference, utonil v povprečju in ob včerajšnjem porazu proti Clevelandu prispeval sedem, danes pa zgolj šest točk ob ravno tako slabem metu iz igre (za dve 3:9, trojke 0:3). V 23 minutah in četrt na parketu je dodal še dva skoka in tri asistence, najučinkovitejši pri Miamiju je bil sicer 213 centimetrov visoki Kanadčan Kelly Olynyk z 18 točkami, v zmagovalni vrsti pa v Švici rojeni Turek Enes Kanter z dvojnim dvojčkom za 22 točk in 14 skokov. Zdaj Vročico v noči na soboto čaka domač popravni izpit s Charlottom, ki želi prekiniti niz treh zaporednih porazov.

IZIDI LIGE NBA

New York Knicks : Miami Heat 115:86 (Goran Dragić 6 točk, 3 podaje in 2 skoka v 23 minutah)
Detroit Pistons : Phoenix Suns 131:107
Orlando Magic : Oklahoma City Thunder 121:108
Philadelphia 76ers : Washington Wizards 118:113
Toronto Raptors : Charlotte Hornets 126:113
Houston Rockets : Indiana Pacers 118:97
New Orleans Pelicans : Minnesota Timberwolves 102:120
Dallas Mavericks : Brooklyn Nets 104:109
San Antonio Spurs : Memphis Grizzlies 104:95