NBA: Miami še drugič zapored ugnal Philadelphio, Jezerniki presenetili Golden State

Košarkarji Miamija so premagali Philadelphio s 103:98 in dosegli peto zaporedno zmago. Goran Dragić je dosegel 23 točk.

06. marec 2016 22.47
06. marec 2016 23.09
NBA/

Miami - Košarkarji Miamija so se ponoči še drugič zapored pomerili s Philadelphio in jo premagali s 103:98, kar je njihova peta zaporedna zmaga.

Pri Miamiju sta imela osrednji vlogi Goran Dragić (za dve 6-11, za tri 3-4, prosti meti 2-2) in Dwyane Wade s 23 točkami, Hassan Whiteside je dodal 14 točk, 13 skokov in 7 blokad.

Potem ko je Vročica v noči s petka na soboto tekmo v Philadelphii odločila še pred začetkom zadnje četrtine, je bilo tokrat drugače.

Gostitelji so prvo četrtino dobili s 30:25, v drugi pa je Philadelphia vrnila udarec in po zaslugi Isha Smitha, ki je v zadnji sekundi zadel trojko, ob glavnem odmoru vodila z 49:47.

Miami se je tudi v drugem polčasu dolgo časa mučil z najslabšo ekipo lige in slabih deset minut pred koncem tekme zaostajal za šest (73:79), nato pa pa z dvema zaporednima trojkama poravnali izid in kasneje pobegnili s ključnim nizom 10:2, po katerem so imeli osem točk prednosti (97:89).

Miami je s 37 zmagami in 26 porazi na četrtem mestu vzhodne konference, boljši izkupiček imajo Boston (38-26), Toronto (41-20) in Cleveland (44-17).

Jezerniki presenetili Golden State

Najboljša ekipa lige NBA, Golden State Warriors, je na gostovanju v Los Angelesu presenetljivo izgubila proti Jezernikom s 95:112.

V Staples Centru sta se srečali najboljša in najslabša ekipa zahodne konference, krajši konec pa so potegnili pri Golden Stateu. Branilci naslova so doživeli šele šesti poraz v sezoni (55-6), gostitelji pa vpisali komaj trinajsto zmago (13-51).

Pri favoriziranih gostih sta zatajila oba glavna zvezdnika, ki sta skupaj zadela le enega izmed osemnajstih poskusov za tri točke. Stephen Curry je dosegel 18 točk (za dve 5-10, trojke 1-10, prosti meti 5-5), Klay Thompson pa 15 točk (za dve 7-12, trojke 0-8, prosti meti 1-1).

Pri gostiteljih je sedem košarkarjev preseglo dvomestno število točk, najboljša sta bila Jordan Clarkson s 25 točkami in D'Angelo Russell z 21 točkami.

Jezerniki so se od samega začetka dobro zoperstavili gostom in prvo četrtino dobili z 22:21, ključno prednost pa so si priborili v drugi četrtini. Takrat se je zelo razigral Russell, ki je dosegel 11 izmed prvih 17 točk svoje ekipe, pri čemer je med četrto in peto minuto v razmaku zgolj 56 sekund zadel tri trojke. Los Angeles si je v tem času izboril dvomestno prednost (41:31) in ob polčasu vodil za enajst (60:49).

V tretji četrtini je odgovornost za doseganje košev prevzel Clarkson, ki je v slabih osmih minutah vknjižil 9 izmed 13 točk svoje ekipe, prednost pa je znašala trinajst točk (73:60). Jezerniki so nadzorovali preostanek tekme in vodili za največ 23 točk (110:87), njihova visoka zmaga je bila povsem zaslužena.