NBA: Miami sezono začel z zmago v Orlandu

Miami Heat so na svoji prvi tekmi sezone v gosteh premagali Orlando s 108:96. Goran Dragić je dosegel 16 točk.

27. oktober 2016 07.32
27. oktober 2016 07.47
Pistons Raptors Basketball
M. Ž.
M. Ž.

Orlando - Košarkarji Miamija so uspešno prestali prvo tekmo nove sezone in v gosteh premagali Orlando s 108:96 (vrhunci v spodnjem videu).

Slovenski košarkar v vrstah Miamija Goran Dragić je v 29 minutah dosegel 16 točk (met iz igre 7-15, prosti meti 2-2), ob tem pa imel še po 6 podaj in skokov. Pri Vročici je več točk dosegel le Hassan Whiteside, ki je 18 točkam dodal 14 skokov.

Pri Orlandu je bil prvi strelec Evan Fournier z 20 točkami, Nikola Vučević je imel 17 točk in 14 skokov.

Prvi polčas je zaznamovala izenačena igra in nobena ekipa si ni priigrala dvomestne prednosti. Večino časa so vodili domačini, ki so imeli po prvi četrtini štiri točke prednosti (27:23), ob polčasu pa tri (53:50).

Miami je v drugem polčasu dosegel sedem izmed prvih osmih točk in povedel za tri (57:54). Gostom je stekla igra in na polovici četrtina je bila razlika osem (66:58), dobri dve minuti pred koncem pa že enajst točk (76:65).

Gostujoči košarkarji so imeli od tu naprej vse stvari trdno v svojih rokah. Pred zadnjo četrtino so vodili z 80:69, nato pa po dveh minutah nadaljevanja povedli za devetnajst (89:70), kar je bil za domačine prevelik zalogaj.

Udrih s soigralci izgubil v Torontu

Detroit Pistons so za začetek sezone gostovali v Torontu, kjer so izgubili z 91:109 (vehunci v spodnjem videu).

Pri Detroitu je bil najboljši strelec Tobias Harris z 22 točkami. Beno Udrih je na parketu preživel 15 minut in prispeval 5 točk (met iz igre 1-5, prosti meti 3-4) in 2 skoka.

Pri Torontu sta blestela DeMar DeRozan s 40 točkami in Jonas Valančiunas z 32 točkami.