NBA: Miami zapravil podaljšek in izgubil proti Sršenom (VIDEO)

V ligi NBA so košarkarji Miamija s 106:109 izgubili proti Charlottu. Goran Dragić je dosegel 16 točk.

18. marec 2016 08.49
Š. Ro.
Š. Ro.

Miami - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so košarkarji moštva Miami Heat doživeli 29. poraz v sezoni, tesno so izgubili s Charlotte Hornets s 106:109. Slovenski košarkar Goran Dragić je na parketu ostal 36 minut, zbral 16 točk ob metu iz igre 8-16, sedem skokov, osem podaj in dve ukradeni žogi.

Miami je sicer tekmo dobro odprl in sredi druge četrtine že vodil s 15 točkami prednosti (45:30). Toda Sršeni so jih ujeli in ob koncu polčasa že vodili s 54:52. Košarkarji Charlotta so nato dobili tudi tretjo četrtino (82:73), Miami pa je ob koncu imel priložnost, da si izbori podaljšek, toda Dwyane Wade, ki je na tekmi dosegel 11 točk, je tik pred zvokom sirene zgrešil trojko.

Pri Miamiju je bil najboljši Luol Deng z 22 točkami, Josh Richardson in Hassan Whiteside sta jih dodala 18 oziroma 17. Novopečeni očka Chris Bosh je še vedno izven pogona.

Pri Sršenih sta Al Jefferson in Kemba Walker vsak vpisala po 21 točk. Moštvo Charlotte je slavilo še 15. zmago na zadnjih 18 tekmah. »Gre za odlično ekipo, ki v zadnjem času igra zelo dobro. To so tekme v stilu končnice vzhodne konference. Lahko pričakuješ vzpone in padce,« je po tekmi dejal Wade.

Miami bo boj za čim boljše mesto v končnici nadaljeval v soboto, ko bo gostil s statistiko 48 zmag in 19 porazov vodilno ekipo vzhodne konference Cleveland Cavaliers. Na drugem mestu je Toronto (46-21), tretja je Atlanta (40-29), nato pa so od četrtega do šestega mesta tri moštva z enakim razmerjem zmag in porazov (39-29) Boston, Miami in Charlotte.