NBA: Miami zmaguje še naprej, Dragić najboljši igralec ob porazu

V ligi NBA so sinoči košarkarji Miamija dosegli še 21. zmago v nizu. S 107:94 so bili boljši od Milwaukeeja.

16. marec 2013 06.44
Heat Bucks Basketball
Š. Ro., Delo.si

Milwaukee - Branilci naslova v severnoameriški košarkarski ligi nadaljujejo rekordni niz, saj so dosegli že 21. zmago zapored. Miami, ki je neporažen že od 1. februarja, je bil tokrat v gosteh boljši od Milwaukee Bucks s 107:94.

Nov uspeh zvezdniškega moštva sta vnovič zagotovila LeBron James in Chris Bosh vsak prispevala po 28 točk.

»Iz tekme v tekmo smo boljši. Nekaj posebnega je, kar nam uspeva v tem trenutku. Želimo nadaljevati v takšnem ritmu in še izboljšati našo igro. Želimo se vpisati v zgodovino lige NBA, da bomo lahko, ko se bomo ozrli nazaj, dejali, da je bilo naše moštvo res nekaj posebnega,« je po tekmi vrelo iz Jamesa. Pred tem je le trem moštvom, Los Angeles Lakers, Milwaukee Bucks, Houston Rockets, v zgodovini lige NBA uspelo v eni sezoni vpisati vsaj 20 zmag zapored.

Pod obroče sta stopila oba Slovenca, ki si kruh služita onstran Atlantika ter s svojima ekipama vpisala poraza. Phoenix Suns Gorana Dragića je izgubil v gosteh pri Atlanta Hawks s 94:107.

Kljub porazu se je na parketu odlično znašel Ljubljančan Dragić, ki je vpisal 21 točk in 8 podaj ter ob tem ujel še dve odbiti žogi. Dragić je igral 33 minut ter je bil prvi strelec Phoenixa ter najboljši igralec dvoboja.

Beno Udrih je z moštvom Orlando Magic v gosteh izgubil proti ekipi Oklahoma City Thunder s 104:117. Udrih ni imel pomembnejše vloge. Trener mu je odmeril le šest minut, v tem času pa je dal koš, v statistiko tekme pa je vpisal še skok in ukradeno žogo.