NBA: Miamiju ni pomagal niti razpoloženi Dragić (VIDEO)

Miami je po nizu učinkovitih predstav tokrat klonil proti Dallasu, potem ko so dosegli le 89 točk. Končni izid 96:89.

28. februar 2017 08.40
Heat Mavericks Basketball
N. Gr., STA
N. Gr., STA

Dallas - Košarkarji Miamija so s porazom proti Dallasu v noči na torek zapravili veliko priložnost, da ohranijo stik z Detroitom in možnosti za končnico. Dallas je namreč približno enako uspešno moštvo kot Miami, za nameček so tudi Kozličke v zadnjem času pestile težave pri metu iz igre.

Tokrat je Vročica večino tekme igrala dobro, Goran Dragić je soigralce vodil s 24 točkami, šestimi podajami in petimi skoki, a je imel premalo pomoči za zmago. Miami je sicer še v zadnji četrtini vodil, nato pa je Dallas tekmo v svojo korist odločil s serijo 12-0.

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in doma izgubila proti Toronto Raptors z 91:92. Vujačić se v treh minutah igre ni vpisal med strelce. Zvezdnik kanadske zasedbe Kyle Lowry pa bo manjkal do konca sezone zaradi poškodbe zapestja, so sporočili iz Toronta. Upajo, da se bo košarkar, ki ima v svoji enajsti sezoni povprečje 22,8 točke, 6,9 podaje in 4,7 skoka na tekmo vrnil vsaj za končnico.

LeBron James je s 24 točkami, 10 skoki in šestimi podajami vodil Cleveland Cavaliers do zmage nad Milwaukee Bucks s 102:95. Po sobotnem porazu s Chicagom se je Cleveland z novo zmago še utrdil v vodstvu na vzhodnem delu lige.

V Philadelphii je moštvo 76ers s 119:108 premagala najboljša ekipa lige Golden State Warriors. Kevin Durant se je vrnil po poškodbi leve roke s 27 točkami, Klay Thompson je dodal 21 točk, Zaza Pachulia 16, Draymond Green pa 14 točk, 11 skokov in pet ukradenih žog. Stephen Curry je sicer zabeležil 19 točk, vendar je zgrešil vseh 11 poskusov za tri točke in šele tretjič na 211 tekmah ostal brez dosežene trojke.