NBA: najboljši mukoma prek najslabših (VIDEO)

Vsa moštva v sinočnjih sedmih dvobojih so vpisala najmanj 103 točke, le v enem obračunu je bila razlika več kot 4 točke.

31. januar 2016 08.36
APTOPIX Warriors 76ers Basketball

Philadelphia - Košarkarski navdušenci onkraj luže so dva tedna pred tekmo vseh zvezd lige NBA lahko spremljali enega najbolj učinkovitih in razburljivih tekmovalnih večerov v sezoni, saj so vsa moštva v sedmih dvobojih dosegla najmanj 103 točke, le v obračunu v Clevelandu, kjer so gostitelji odpravili zasedbo San Antonia, pa je bila končna razlika več kot štiri točke (117:103). Košarkarji Toronta so doma sneli skalp še Detroitu (111:107) in nanizali že enajsto zmago zapovrstjo, branilci naslova in najuspešnejša zasedba dosedanjega dela, Bojevniki iz Golden Stata, pa so le mukoma ohranili celo kožo v dvoboju z najmanj prepričljivim moštvom lige Philadelphio (108:105).

Ob polčasu ni prav nič dišalo po tem, da bodo imeli gostje v dvorani Wells Fargo Center v Philadelphii naposled toliko dela, da se bodo dokopali do že 43. zmage v sezoni, šeste v nizu. Na glavni odmor so namreč odnesli zelo udobnih 19 točk naskoka, ga v tretjem delu oplemenitili celo do +24, nato pa začeli predvsem v zadnji četrtini poplesavati po robu. Philadelphia, ki je lovila šele osmo zmago v sezoni, je bila iz minute v minuto bližje, po dveh delnih izidih 9:0 se je tekmecu v končnici povsem prilepila za ovratnik, po košu Isha Smitha pa 22 sekund pred koncem celo izenačila na 105:105.

Da so se zadnji lastniki šampionskih prstanov vendarle izognili šokantnemu podaljšku, je manj kot sekundo pred koncem poskrbel Harrison Barnes, ki se je drzno odločil za trojko - in zadel. Pri zmagovalcih, ki so zmogli kar 57 skokov in bil trinajstkrat uspešni z razdalje, sta po učinkovitosti izstopala udeleženca tekme vseh zvezd (All-Star) Klay Thompson z 32 točkami (štiri trojke) in Stephen Curry, ki jih je dodal 23 (pet trojk). Omeniti velja še dosežek Draymonda Greena, ki mu je zgolj ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka - prispeval je namreč še 10 točk in 13 skokov. Pri poražencih je bil najbolj pri metu rezervist Isaiah Canaan, ki je dosegel 18 točk, od tega pet trojk iz devetih poskusov.