NBA: New York tretjič v sezoni boljši od Brooklyna

New York Knicks so brez poškodovanega Carmela Anthonyja premagali mestne tekmece iz Brooklyna s 109:98.

16. april 2014 09.55
SPO-BKO-BKN-NEW-YORK-KNICKS-V-BROOKLYN-NETS

Brooklyn - V severnoameriški ligi NBA sta v noči s torka na sredo potekali dve tekmi. New York Knicks so tretjič v sezoni premagali mestne tekmece iz Brooklyna (109:98), Los Angeles Clippers pa so premagali Denver s 117:105.

Kratkohlačniki so brez svojega poškodovanega zvezdnika Carmela Anthonyja gostovali v Brooklynu in se izkazali z dobro moštveno predstavo, saj je šest košarkarjev preseglo mejo enajstih točk.

Gostje so bili prepričljivo boljši, saj so uvodno četrtino dobili z enajstimi točkami razlike (29:18), nato pa so stopnjevali tempo in si do polčasa priigrali 12 (55:43), do konca tretje četrtine pa že 16 točk prednosti (83:67).

Pri domačinih je največ točk prispeval Marcus Thornton (24), pri gostih pa Tim Hardaway Jr. s 16 točkami, Amar'e Stoudemire in J.R. Smith sta jih dodala po 14.

Clippers do rekordne 57. zmage

Los Angeles Clippers so pred domačimi gledalci premagali Denver s 117:105 in vknjižili 57. zmago sezone, kar je nov klubski rekord.

Tekmo so bolje začeli domačini in v tretji četrtini vodili že z dvajsetimi točkami razlike (68:48), vendar so se gostje deset minut pred koncem približali zgolj na pet (84:89), v zaključku pa jim je zmanjkalo moči za preobrat.

Pri gostiteljih je bil najboljši strelec Blake Griffin s 24 točkami, pri gostih pa Kenneth Faried z 21 točkami.

Los Angeles Clippers so trenutno na tretjem mestu zahodne konference, po nocojšnjih zadnjih tekmah rednega dela pa se lahko prebijejo na drugo. Clippers morajo za uresničitev tega scenarija nujno premagati Portland, obenem pa mora Detroit poraziti Oklahomo.