NBA: nosilci Miamija opravili svoje delo v Minnesoti

Košarkarji Miamija so bili uspešni na gostovanju v Minnesoti (96:84), Goran Dragić je dosegel 18 točk.

06. november 2015 07.03
06. november 2015 07.35
NBA/

Minnesota - Košarkarji Miamija so ponoči dosegli tretjo zmago sezone, potem ko so v Minnesoti slavili s 96:84 (vrhunci v spodnjem videu).

Pri Vročici so blesteli člani prve peterke, saj so vsi dosegli dvomestno število točk. Najboljši strelec je bil Dwyane Wade s 25 točkami, Goran Dragić je prispeval 18 točk (za dve 6-9, za tri 1-3, prosti meti 3-4), Chris Bosh pa 16 točk in 12 skokov.

Gostitelji so tekmo začeli s petimi zaporednimi točkami, nato pa se je razmerje moči nagnilo na stran Miamija, ki je dosegel deset izmed naslednjih štirinajstih točk (10:9) in četrtino končal z vodstvom 22:15. Gostitelji so v drugi četrtini poskrbeli za preobrat in slabih šest minut pred koncem polčasa povedli s 33:32, nato pa so bili preostanek četrtine povsem v senci moštva s Floride, ki je pobegnilo z delnim izidom 17:6 in si priborilo deset točk naskoka (49:39).

V drugem polčasu so tempo narekovali gostje in dobre tri minute pred koncem tretje četrtine vodili za šestnajst (67:51), pred zadnjimi dvanajstimi minutami pa so imeli zalogo dvanajstih točk (73:61), kar jim je zadostovalo, da so tekmo mirno pripeljali h koncu.

Miami je s tremi zmagami in dvema porazoma na sedmem mestu vzhodne konference, na vrhu je še neporaženi Toronto (5-0).

Portland boljši od Memphisa

Memphis Grizzlies so gostovali v Portlandu in izgubili s 96:115. Domačini so tekmo odločili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 40:25 in si priborili devetnajst točk prednosti (90:71).

Pri Portlandu je izstopal Damian Lillard s 27 točkami in 5 podajami, C.J. McCollum je prispeval 20 točk.

Pri Memphisu je bil najbolj razpoložen Courtney Lee z 18 točkami, Beno Udrih pa je v šestnajstih minutah dosegel 9 točk (za dve 3-4, trojke 1-1) in imel tudi 6 podaj.

Memphis je s tremi zmagami in tremi porazi na devetem mestu zahodne konference, v najboljšem položaju je Golden State (5-0).