NBA: nov Curryjev mejnik - 300 trojk

V ligi NBA je Golden State s 119:113 premagal Orlando in dosegel 45. zaporedno domačo zmago.

08. marec 2016 09.30
Š. Ro.
Š. Ro.

Oakland - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je moštvo Golden State Warriors doseglo novo zmago, s 119:113 so ugnali Orlando Magic, kajpak pa je bil za nov uspeh znova med najbolj zaslužnimi prvi zvezdnik Stephen Curry. Dosegel je 41 točk in 13 skokov, ob tem pa dosegel prav poseben mejnik: kot prvi v zgodovini lige NBA je presegel mejo 300 trojk v sezoni. Na 62. tekmi jih je dodal sedem, skupno pa ima že 301.

Golden State je tako hitro odgovoril na zadnji presenetljivi poraz z Los Angeles Lakers in dosegel 56. zmago, že 45. zaporedno na domačem parketu. Nazadnje so Bojevniki doma izgubili januarja 2015 in tako popravili tudi rekordni niz moštva Chicago Bulls v sezonah 1994/95 in 1995/96.

Klay Thompson je za Golden State, ki je sicer zabeležil najvišje število izgubljenih žog v sezoni - 24, dodal 27 točk. Orlando je v zadnjih minutah gostiteljem tesno dihal za ovratnik. Minuto in 13 sekund pred koncem je bil izid 111:109, a je nato Thompson s peto trojko povečal razliko, ki jim je naposled tudi zagotovila zmago.

Košarkarji Clevelanda, vodilno moštvo vzhodne konference, so na drugi strani doživeli presenetljiv poraz, s 106:103 jih je premagal Memphis. Kavalirji so imeli možnost za podaljšek, vendar je Kyrie Irving zgrešil poskus za tri točke ob zvoku sirene. Za Grizlije je bila to osma zmaga na zadnjih enajstih tekmah, in to kljub temu, da so nastopili brez poškodovanih Zacha Randolpha, Marca Gasola, Mikea Conleyja in Matta Barnesa. LeBron James je za domače, ki so imeli kar 25 izgubljenih žog, dosegel 28 točk.

Niz osmih zaporednih zmag pa je prekinil tudi San Antonio, z 99:91 ga je ugnala Indiana. Odločitev o zmagovalcu je padla petnajst sekund pred koncem s tremi točkami Paula Georga.