NBA: Oklahoma na krilih Westbrooka in Duranta do prve zaključne žoge

Košarkarji Oklahome so v domači dvorani porazili Golden State s 118:94 in v zmagah vodijo že s 3:1.

25. maj 2016 12.16
SPO-BKO-BKN-GOLDEN-STATE-WARRIORS-V-OKLAHOMA-CITY-THUNDER---GAME

Oklahoma City - Branilcem naslova Golden State Warriors se obeta slovo od končnice. Na četrti tekmi proti Oklahomi so namreč izgubili s 94:118 in v zmagah zaostajajo že z 1:3.

Pri Oklahomi sta bila odlična oba glavna zvezdnika. Russell Westbrook je vknjižil trojnega dvojčka (36 točk, 11 skokov in 11 podaj), Kevin Durant pa dodal 26 točk, 11 skokov in 4 podaje. Pri domačih je kar šest igralcev preseglo mejo desetih točk.

Pri Golden Stateu so bili dvomestni le trije igralci, Klay Thompson je dosegel 26 točk, Stephen Curry 19 in Harrison Barnes 11 točk.

Oklahoma je hitro prevzela pobudo in povedla z 22:8, a so se gostje do odmora približali na štiri (26:30). V drugi četrtini so domačini uprizorili strelski šov in nasprotnikom nasuli kar 42 točk, tako da so imeli ob glavnem odmoru že devetnajst točk naskoka (72:53), od tega sta Westbrook (21) in Durant (18) prispevala kar 38 točk.

Golden State je v drugem polčasu potreboval izjemno predstavo, če je želel upati na zmago. V težkih trenutkih je breme na svoja ramena prevzel Klay Thompson in zgolj v tretji četrtini dosegel 19 izmed 29 točk svojega moštva, branilci naslova pa so imeli pred zadnjo četrtino še 12 točk zaostanka (82:94).

Domačini so v zadnji četrtini zadržali svojo prednost. Zrežirali so delni izid 15:7 in pobegnili na 20 točk razlike, ki jih gostje niso mogli izničiti (109:89).

Peta tekma, na kateri so Oklahoma že pribori mesto v finalu, bo v noči s četrtka na petek v Oaklandu.