NBA: Oklahoma že na prvi tekmi občutila pravo moč San Antonia (VIDEO)

Košarkarji San Antonia so na prvi tekmi drugega kroga končnice premagali Oklahomo s 124:92.

01. maj 2016 07.08
01. maj 2016 07.34
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

San Antonio - Košarkarji San Antonia so na prvi tekmi drugega kroga končnice z dominantno predstavo povsem zasenčili Oklahomo in jo premagali s 124:92.

Pri Ostrogah sta izstopala LaMarcus Aldridge z 38 točkami in 8 skoki ter Kawhi Leonard s 25 točkami, 5 skoki in 5 podajami.

Pri Oklahomi sta zatajila oba glavna zvezdnika Kevin Durant je dosegel le 16 točk (met iz igre 6-15), Russell Westbrook pa 14 točk (5-19).

Ostroge so vodile od prve so zadnje minute. Že od samega začetka sta bila zelo razigrana Aldridge in Leonard, ki sta v prvi četrtini vknjižila 15 oziroma 12 točk, domačini pa so Oklahomi zgolj v prvih dvanajstih minutah nasuli kar 43 točk (43:20).

Omenjeni duo je v drugi četrtini nadaljeval s strelskimi vajami in do konca polčasa skupaj dosegel 45 točk (Aldridge 25 in Leonard 20), medtem ko jih je celotno gostujoče moštvo v tem času vknjižilo pet manj (73:40).

Gostitelji so si do konca tretje četrtine priigrali že 39 točk prednosti (105:66), največja razlika na tekmi pa je bila 43 točk (109:66). Nato je domači trener Gregg Popovich svojim nosilcem igre namenil zasluženi počitek, rezervisti pa so tekmo brez težav uspešno pripeljali h koncu.

Druga tekma bo v noči s ponedeljka na torek v San Antoniu.