NBA: Moštvena predstava Phoenixa za zmago nad Chicagom

Košarkarji Phoenixa so zmagali na gostovanju pri Chicagu (97:81).

12. januar 2013 23.32
SPO-BKO-BKN-159367733

Chicago - Goran Dragić in soigralci iz moštva Phoenix Suns so se ponoči pomerili z ekipo Chicago Bulls in z 2.000 zmago v klubski zgodovini (97:81) prekinili niz dvanajstih zaporednih porazov na tujem (vrhunci v spodnjem videu).

Sonca so se tokrat izkazala z ekipno predstavo, saj so rezervisti dosegli skoraj polovico vseh točk (47), Dragić pa jih je v 21 minutah in 58 sekundah vknjižil sedem ter še osemkrat asistiral.

Gostje so po tesni uvodni četrtini, ki so jo izgubili le za točko, začeli stopnjevati tempo, tako da so ob polčasu že vodili za sedem (49:42), na začetku zadnje četrtine pa je bila njihova prednost že devetnajst točk (84:65). Prvi strelec tekme je bil igralec Phoenixa Luis Scola (22), pri domačih pa sta Carlos Boozer (15 točk in 10 skokov) in Joakim Noah (10 točk in 13 skokov) vknjižila dvojna dvojčka.

»Po dolgem času smo v vseh štirih četrtinah igrali dobro, skakali za žogo, zadevali iz igre in se izkazali v obrambi. 2.000 zmago smo dosegli proti Chicagu, ki ima bogato zgodovino, kar je lep dosežek,« je dejal trener Phoenixa Alvin Gentry.

Phoenix je s 13 zmagami in 26 porazi na predzadnjem mestu zahodne konference, Chicago (20:15) pa je šesti v vzhodni.

Orlando končal rekordni niz Clippersov

Košarkarji Orlanda so gostovali pri moštvu Los Angeles Clippers in zmagali s 104:101, s čimer so končali rekordni niz domačih, ki so dobili zadnjih trinajst tekem na svojem parketu.

Clippersi so vodili večino tekme in zadnjo četrtino začeli s prednostjo osmih točk (83:75), a so se gostje borili vse do konca in 42 sekund pred iztekom igralnega časa povedli sploh prvič na tekmi, za kar je s trojko poskrbel J. J. Redick (102:99). Zadnji napad na tekmi so imeli domačini, pri katerih je Jamal Crawford s trojko poskušal izsiliti podaljšek, a je bil neuspešen.

Pri Orlandu, ki je prekinil niz desetih zaporednih porazov, je bil najučinkovitejši Arron Afflalo s 30 točkami, pomemben delež pa sta prispevala tudi J.J. Redick (21) in Nikola Vučević (18 točk in 15 skokov). Na drugi strani je blestel Blake Griffin (30 točk, 8 skokov in 7 podaj), Chris Paul pa je v svojo statistiko vpisal 10 točk in 16 asistenc.

»V zadnjem času smo izgubili kar nekaj tesnih tekem, nocoj pa je bila srečna na naši strani in v končnici zadeli številne pomembne mete, kar še posebej velja za J. J. Redicka. Pri današnjem uspehu je najpomembneje to, da smo spet začutili, kaj pomeni zmagati,« je po tekmi povedal Afflalo.

Miami nadigral Sacramento

Aktualni prvak lige, Miami Heat, je gostoval pri Sacramentu in ga premagal s 128:99. Pri Vročici je bil tokrat najbolj razpoložen Mario Chalmers s 34 točkami, pri čemer je zadel kar deset metov za tri točke. Pri gostih je tekmo z enakim izkupičkom končal Isaiah Thomas, oba košarkarja pa sta s tem postavila osebna rekorda.

Miami je trenutno na prvem mestu Vzhoda (24:11), Sacramento pa je trinajsti na Zahodu (13:24).