NBA: osem točk Udriha in sedem Dragića v 50. tekmi Vročice v sezoni (VIDEO)

Košarkarji Miamija so bili na gostovanju s 93:90 boljši od Dallasa. Wade prvih deset poskusov iz igre zmetal v prazno.

04. februar 2016 07.42
Heat Mavericks Basketball

Dallas - Potem ko so košarkarji Miamija v prejšnjem kolu lige NBA pokleknili na gostovanju v Houstonu in tako prekinili niz štirih zaporednih zmag, so se sinoči vrnili na stara pota in po razburljivi igri odpravili zasedbo Dallasa s 93:90. S tem so v svojem petdesetem obračunu v sezoni vpisali 28. zmago, kar jim zagotavlja peto mesto na razpredelnici vzhodne konference, medtem ko je Dallas z enakim izkupičkom šesti na zahodu.

Dvoboj je bil negotov in izenačen, uvodna četrtina pa ni nakazovala takšnega razpleta. V njej so namreč vodili izključno gostitelji, največ za osem točk, na prvi odmor pa sta moštvi odšli povsem poravnani (21:21). V drugem delu se je slika obrnila na glavo: pri rezultatu 33:32 je bila prvič spredaj Vročica, ki je prvi polčas končala s točko naskoka, v tretji četrtini pa izkoristila črne trenutke domačih, ki kar štiri minute in pol niso zadeli, sama pa je z delnim izidom 12:0 udobno pobegnila.

Ko se je zdelo, da je Dallasov odpor strt, so gostitelji poskusili še z zadnjim jurišem, s katerim so se tekmecu resda prilepili na hrbet (81:82), za popoln zasuk pa jim je zmanjkalo časa in energije. Izpostaviti velja, da je v vrstah zmagovalcev Dwyane Wade prispeval 18 točk, vendar pa je prvi dve vpisal šele 48 sekund pred odhodom na glavni odmor, potem ko je pred tem iz igre metal katastrofalnih 0:10. Po šestih obračunih odsotnosti zaradi poškodbe levega kolka se je na parket vrnil Hassan Whiteside in prispeval 10 točk, devet skokov in pet blokad.

Beno Udrih (desno) je prispeval osem točk. Foto: Jerome Miron/Reuters.

Pri Vročici, ki je nosila retro opravo iz devetdesetih, je bil sicer najučinkovitejši Chris Bosh z 20 točkami, med strelce pa sta se vpisala tudi oba slovenska asa. Goran Dragić je, kot je običajno, našel mesto v začetni peterki in v 33 minutah na parketu prispeval 7 točk (za dve 2:8, trojke 1:2), 4 skoke, 7 asistenc in si privoščil eno izgubljeno žogo, medtem ko je bil rezervist Beno Udrih celo malenkostno učinkovitejši, saj je v 15 minutah dosegel 8 točk (za dve 4:6, trojke 0:1), 3 skoke in 2 podaji, izgubil pa je dve žogi.

Pri poražencih velja ob zvezdniškem Nemcu Dirku Nowitzkem, ki se je ustavil šele pri 28 točkah, izpostaviti še gruzijskega centra Zazo Pačuljo, ki je vpisal že 22. dvojni dvojček v sezoni (za 10 točk in 15 skokov), kar je njegov osebni rekord (pred tem je bil z 21 dvojnimi dvojčki najuspešnejši v sezoni 2005/06), in Chandlerja Parsonsa, ki je vseh dvanajst doseženih točk vpisal že v uvodni četrtini. Zdaj zasedbo Miamija v noči na soboto čaka še štirinajsto gostovanje na zadnjih 16 tekmah, tokrat pri Charlottu, sicer devetem moštvu vzhoda.

IZIDI LIGE NBA

Dallas Mavericks : Miami Heat 90:93 (Goran Dragić 7 točk, 4 skoki, 7 podaji, 1 izgubljena žoga v 33 minutah, Beno Udrih 8 točk, 3 skoki, 2 podaji, 2 izgubljeni žogi v 15 minutah)

Charlotte Hornets : Cleveland Cavaliers 106:97
Philadelphia 76ers : Atlanta Hawks 86:124
Boston Celtics : Detroit Pistons 102:95
Brooklyn Nets : Indiana Pacers 100:114
Oklahoma City Thunder : Orlando Magic 117:114
Washington Wizards : Golden State Warriors 121:134
San Antonio Spurs : New Orleans Pelicans 110:97
Utah Jazz : Denver Nuggets 85:81