NBA: oslabljeni Miami v Torontu doživel četrti zaporedni poraz, Cleveland odpustil Blatta

Miami Heat so na gostovanju v Torontu izgubili z 81:101. Gorana Dragića in Bena Udriha ni bilo v postavi

23. januar 2016 06.03
23. januar 2016 06.38
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Toronto - Košarkarji Miamija so se v oslabljeni postavi v gosteh zoperstavili Torontu in doživeli četrti zaporedni poraz (81:101).

Vročica je na gostovanju igrala brez Gorana Dragića, Bena Udriha, Hassana Whitesidea, Chrisa Andersona, Luola Denga in Josha McRobertsa.

V zdesetkani postavi sta dvomestno število točk dosegla le Chris Bosh (26) in Dwyane Wade (22), kar je bilo premalo za uspeh.

Pri Torontu so štirje igralci vknjižili vsaj točk, DeMar DeRozan jih je vknjižil 33, Kyle Lowry 15, Terrence Ross 13 in Luis Scola 12.

Miami se ob odsotnosti številnih igralcev ni mogel enakovredno boriti s Torontom in je po manj kot šestih minutah zaostajal za deset (8:18), uvodno četrtino izgubil za enajst (20:31), ob polčasu pa je imel že šestnajst točk zaostanka (44:60).

V drugem polčasu se razmerje moči ni spremenilo. Toronto je dosegel 12 izmed prvih 20 točk in si priboril dvajset točk prednosti (72:52) in tekmo mirno pripeljal h koncu.

Za Toronto je bila to sedma zaporedna zmaga, s katero se je utrdil na drugem mestu vzhodne konference (28-15), pred njim je le Cleveland (30-11). Miami je zdrsnil na osmo mesto (23-21).

Cleveland odpustil Blatta

Vodilno moštvo vzhodne konference, Cleveland Cavaliers, je v petek presenetljivo odpustilo glavnega trenerja Davida Blatta.

Ameriški strokovnjak je bil drugo sezono na čelu ekipe in je skupaj zabeležil 83 zmag in 40 porazov. V svoji uvodni je Cleveland popeljal v finale lige NBA, v katerem jih je s 4:2 premagal Golden State, v tej pa je bila ekipa na dobri poti, saj je na prvem mestu vzhodne konference, kar pa ni bilo dovolj za vodilne može kluba.

»Včasih lahko zmaguješ v rednem delu, a si kljub temu vse slabši. Ekipa je v zadnjem času vse bolj nazadovala. Veliko časa sem preživel v slačilnici in opazil, da v ekipi ni pravega duha in povezanosti, česar nisem mogel sprejeti. Smo šele na polovici sezone in imamo dovolj časa, da stvari obrnemo na bolje. Zavedam se, da se bom nekaterim naša poteza zdela nora, saj ima naša ekipa izkupiček 30-11, vendar pa smo imeli relativno lahek razpored,« je povedal generalni direktor David Griffin.

Novi trener Clevelanda je postal dosedanji Blattov pomočnik, 38-letni Tyronn Lue, ki bo prvič v vlogi glavnega trenerja, pred tem je bil pomočnik trenerja pri Bostonu (2009-2013) in Los Angeles Clippers (2013-14). Kot je pojasnil Griffin, Lue ne bo le začasna rešitev in se z njim dogovarjajo za dolgoročno sodelovanje.

Bojevniki slavili ob Kerrovi vrnitvi

Golden State Warriors so na domačem igrišču premagali Indiano s 122:10. Bojevnike je prvič v sezoni vodil glavni trener Steve Kerr, ki je prvih 43 tekem sezone izpustil zaradi dveh operacij hrbta.

Za Golden State je bila to 38. zaporedna domača zmaga, kar je tretji najdaljši niz v zgodovini, daljša niza imata le Orlando (40; 1994-1996) in Chicago (44; 1994-1996).

Pri domačih je blestel Stephen Curry z 39 točkami, 12 podajami in 10 skoki, Draymond Green je imel 22 točk in 11 skokov. Pri Indiani je bil najbolj razpoložen Myles Turner z 31 točkami.

Golden State je s 40 zmagami in 4 porazi na prvem mestu zahodne konference, njegov najbližji zasledovalec je San Antonio (38-6).

Vujačić brez učinka ob porazu z Los Angelesom

Košarkarji New Yorka so v domačem Madison Square Gardnu gostili Los Angeles Clippers in izgubili z 88:116.

Pri gostiteljih je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 16 točkami, Saša Vujačić je na parketu preživel dvanajst minut, v katerih ni vrgel na koš. Pri gostih je največ točk dosegel DeAndre Jordan (20).

New York je na devetem mestu vzhodne konference (22-23), Los Angeles Clippers pa so četrti v zahodni konferenci (28-15).