NBA: oslabljeni New Orleans ni bil kos Miamiju

Košarkarji Miamija so slavili na gostovanju pri New Orleansu s 113:99, Goran Dragić je prispeval 21 točk.

23. marec 2016 07.02
23. marec 2016 07.28
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

New Orleans - Košarkarji Miamija so na gostovanju v New Orleansu slavili s 113:99, s čimer so se utrdili na tretjem mestu vzhodne konference.

Pri Vročici so izstopali trije košarkarji, Dwayne Wade je dosegel 25 točk, Hassan Whiteside 24 točk in 14 skokov, Goran Dragić pa 21 točk (za dve 5-11, trojke 3-7, prosti meti 2-2), 8 skokov in 5 podaj.

New Orleans je nastopil v zdesetkani postavi, manjkali so Anthony Davis, Ryan Anderson, Eric Gordon in Tyreke Evans, njegov najboljši strelec je bil Jrue Holiday s 24 točkami.

Miami si je prvo občutnejšo prednost priboril že v prvi četrtini, ko je ob izidu 20:20 pobegnil z delnim rezultatom 15:1 (35:21). Gostje so nato dve četrtini brez težav nadzorovali tekmo in ob polčasu vodili za 19 (59:40), pred zadnjimi dvanajstimi minutami pa za 13 (86:73).

V zadnji četrtini je Miami nekoliko padel v igri in med 39. ter 42. minuto sploh ni dosegel točke, kar je New Orleans izkoristil z delnim izidom 13:0 in zaostanek zmanjšal na zgolj pet točk (91:96), nato pa so gostje le zaigrali bolj zbrano in tekmo mirno pripeljali h koncu.

Miami je tako dosegel 41. zmago sezone (41-29) in na Vzhodu zaostaja le za Torontom (48-21) in Clevelandom (50-20).

New Orleans je dvanajsti na Zahodu (26-44) in za osmim mestom, ki še vodi v končnico, zaostaja za devet zmag.

Los Angeles bo leta 2018 gostil All-Star

Vodstvo lige NBA je sporočilo, da je Los Angelesu podelilo organizacijo tekme vseh zvezd za leto 2018, tekma bo 18. februarja 2018 v Staples Centru.

Los Angeles bo tovrstno tekmo gostil že šestič, kar je nov rekord med ameriškimi mesti (1963, 1972, 1983, 2004, 2011, 2018).

»Los Angeles je znan po prvovrstnem gostoljubju in zabavi, s čimer je idealen za takšno tekmo. Obenem tukaj stanuje nekaj najbolj vnetih košarkarskih navijačev in ima izredno infrastrukturo,« je dejal komisar lige Adam Silver.

Prihodnje leto bo tekma vseh zvezd potekala 19. februarja v Charlottu.