NBA: Ostroge do šeste zaporedne zmage (VIDEO)

Košarkarji San Antonia so v zadnjih 13 dvobojih le enkrat klecnili, sinoči so s 97:81 odpravili zasedbo Detroita.

03. marec 2016 09.07
NBA/

San Antonio - V sinočnjem dvoboju košarkarske lige NBA sta se na parketu dvorane AT&T Center pomerili moštvi z lepim zmagovalnim nizom z zadnjih tekem. Domači San Antonio je lovil šesti zaporedni uspeh, Detroit pa petega, naposled so bili s 97:81 prepričljivo boljši gostitelji, ki so v zadnjih trinajstih obračunih enkrat samkrat ostali sklonjenih glav.

Prvi polčas je bil izenačen. Moštvi sta se menjavali v vodstvu, nobeno pa se ni odlepilo za več kot za šest točk. Na glavni odmor so s točko zaloge odšle Ostroge, ki so nato v tretji četrtini zagospodarile na parketu in se z delnima izidoma 8:0 in 8:1 dokopale do izdatnega naskoka 17 točk. V zadnjem delu so le še nadzirale dogajanje na terenu in poskrbele, da razlika ni več padla pod devet točk.

San Antonio z 51 zmagami drži drugo mesto na razpredelnici zahodne konference in ima (devetnajsti zaporedni) preboj v izločilne boje že zagotovljen, povsem drugače torej kot Detroit, ki na osmem mestu razpredelnice vzhoda trepeta glede nadaljnje usode. V vrstah zmagovalcev sta izstopala Kawhi Leonard s 27 točkami in LaMarcus Aldridge z dvojnim dvojčkom za 23 točk in 10 skokov, medtem ko je pri poražencih na parket stopilo zgolj devet igralcev, s po 16 točkami pa sta bila najbolj pri metu Tobias Harris in Marcus Morris.