NBA: Ostroge prekinile zmagoviti niz Phoenixa (VIDEO)

San Antonio Spurs so premagali Phoenix s 100:95, Memphis je izgubil proti New Orleansu.

10. januar 2015 08.14
Suns Spurs Basketball

San Antonio - Košarkarji San Antonia so gostili moštvo Phoenix Suns in ga premagali s 100:95, s čimer so končali njihov niz štirih zaporednih zmag (vrhunci v zgornjem videu).

V prvem polčasu so več pokazali gostitelji, ki so uvodno četrtino dobili z 29:18 in sredi druge vodili že s štirinajstimi točkami razlike (42:28), a se je Phoenix do glavnega odmora približal na šest (43:49).

San Antonio je dosegel prvi koš v drugem polčasu, nato pa je sledil močan odgovor Phoenixa, ki je z delnim izidom 12:0 rezultat obrnil v svojo korist (55:51), v tem delu igre pa je imel pomembno vlogo Goran Dragić s 5 točkami in podajo.

Phoenix je v tretji četrtini vodil za največ dvanajst točk in ta del igre končal z vodstvom 69:59, ki pa na koncu ni zadostovalo za zmago, saj so Ostroge v zadnji četrtini dosegle kar 41 točk (razmerje točk 41:26).

San Antonio je preobrat začel s tremi zaporednimi trojkami Dannyja Greena, Pattyja Millsa in Matta Bonnerja in se približal na na šest (68:74), 5 minut in 15 sekund pred koncem rednega dela pa je že vodil za dve (79:77). Domači košarkarji so v napeti končnici zadržali svoje vodstvo in ekipa Phoenixa je San Antonio še petič zapored zapustila s porazom.

Pri San Antoniu je bil najbolj razpoložen Danny Green z 20 točkami, Patty Mills jih je dodal 15, Tim Duncan pa 12.

Pri Phoenixu sta bila prva strelca P.J. Tucker in Eric Bledsoe z 19 točkami, Goran Dragić je prispeval 17 točk (za dve 6-10, trojke 1-2, prosti meti 2-3), 4 podaje in 3 skoke.

Pelikani premagali Memphis

Memphis Grizzlies so bili neuspešni na gostovanju v New Orleansu (95:106) ter doživeli že šesti poraz na zadnjih desetih tekmah.

Pri New Orleansu je največ točk dosegel Jrue Holiday (23), Tyreke Evans je dodal 21 točk in 10 skokov.

Pri Memphisu sta bila najboljša Marc Gasol in Mike Conley z 19 točkami, Beno Udrih je dosegel 9 točk (za dve 3-5, trojke 1-2) in vknjižil še skok ter podajo.

Izidi lige NBA

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 100:95

(Goran Dragić 17 točk, 4 podaje in 3 skoki v 33:30, Zorana Dragića (oba Phoenix) ni bilo v kadru)

New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 106:95

(Beno Udrih 9 točk, skok in podaja v 15:17 za Memphis)

Indiana Pacers - Boston Celtics 107:103

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 88:90

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 103:106

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 99:94

Washington Wizards - Chicago Bulls 102:86

Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 98:84