NBA: Ostroge šestič zapovrstjo (VIDEO)

Odločilni koš za zmago San Antonia nad Orlandom (98:96) je manj kot sekundo pred koncem prispeval Kawhi Leonard.

11. februar 2016 08.17
NBA/

Orlando - Košarkarji San Antonia so na sinočnjem gostovanju v ligi NBA v dvoboju zasukov z 98:96 odpravili Orlando in se dokopali do že šeste zmage zapovrstjo, s katero so se utrdili na drugem mestu razpredelnice zahodne konference, v hrbet gledajo zgolj Bojevnikom iz Golden Stata, ki so bili uspešni v zadnjih enajstih obračunih.

Gledalci so v Amway Centru spremljali tekmo preobratov, ki so jo bolje začeli gostitelji in vodili večji del uvodne četrtine, na prvi odmor pa so šest točk zaloge odnesle Ostroge. Njihova prednost +10 je tik pred koncem prvega polčasa v hipu skopnela, s tremi trojkami v zadnji minuti in tri četrt (Victor Oladipo jo je zadel ravno ob pisku sirene) so se domači z delnim izidom 11:0 vnovič dokopali do minimalnega naskoka.

Ko so košarkarji Orlanda zadnjo četrtino začeli s kar 12 točkami prednosti, so le redki še verjeli, da se lahko gostom v zadnjih izdihljajih dvoboja še posreči zasuk. Po prednosti s 93:88 domača zasedba skoraj tri minute ni zadela, 13 sekund pred koncem je s trojko na 96:96 izenačil Evan Fournier, zgolj devet desetink pred zadnjim piskom sirene pa je zmagovalca odločil Kawhi Leonard.

Prav on je bil z 29 točkami najbolj razigran v zmagovalni zasedbi, medtem ko sta pri poražencih izstopala Fournier z 28 točkami in Nikola Vućević z dvojnim dvojčkom za 20 točk in 13 skokov. V vrste Ostrog se je po osmih tekmah prisilnega počitka zaradi poškodovanega kolena vrnil center Tim Duncan, ki pa ni bil pri metu.