NBA: Philadelphia prekinila črni niz

Moštvo Philadelphie je na domačem igrišču premagalo Detroit s 123:98 in vendarle prekinilo niz 26 zaporednih porazov.

30. marec 2014 09.41
Pistons 76ers Basketball

Philadelphia - Košarkarji Philadelphie so v noči s sobote na nedeljo premagali Detroit s 123:98 in se izognili neslavnemu rekordu lige NBA.

Philadelphia je pred sobotno tekmo izgubila kar 26 zaporednih srečanj in se po tem dosežku izenačila s Clevelandom (2010/2011), v primeru vnovičnega neuspeha pa bi postavila nov rekord po številu zaporednih porazov.

Gostitelji so vodili večino srečanja. Po prvi četrtini so imeli prednost desetih (33:23), ob polčasu pa 19 točk (70:51), z dobro igro pa so nadaljevali tudi v drugem polčasu in si pred zadnjimi dvanajstimi minutami priigrali 30 točk prednosti (98:68), ki jih niso zapravili.

Pri Philadelphii sta bila najučinkovitejša Thaddeus Young in Michael Carter-Williams z 21 točkami, pri Detroitu pa Greg Monroe z 20 točkami.

Dallas zmagal proti Sacramentu

Dallas Mavericks so na domačem igrišču porazili Sacramento s 103:100 in znova zaostrili bitko za končnico. Dallas je tekmo odločil v zadnji četrtini, ko je pri zaostanku s 84:89 dosegel deset zaporednih točk in vknjižil 44. zmago sezone. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Dirk Nowitzki z 19 točkami, pri Sacramentu pa Rudy Gay s 30 točkami.

Dallas je s 44 zmagami in 30 porazi na devetem mestu zahodne konference, tik pred njim sta Memphis na osmem (43:29) in Phoenix na sedmem (44:29).

Ostroge slavile 17. zapored

Najboljše moštvo lige NBA, San Antonio Spurs, je bilo ponoči boljše od New Orleansa s 96:80 in je vpisalo že 17. zaporedno zmago ter 57. v sezoni.

Pri Ostrogah je pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk, največ jih je dosegel Marco Belinelli (18), pri New Orleansu pa Brian Roberts (18).