NBA: Philadelphia zapustila Memphis s petim zaporednim porazom (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so na domačem parketu premagali Philadelphio s 101:83, Beno Udrih je prispeval 6 točk in 5 podaj.

25. januar 2015 08.41
76ers Grizzlies Basketball

Memphis - Košarkarji Memphisa so ponoči gostili Philadelphio in jo premagali s 101:83, s čimer so dosegli 31. zmago v sezoni (vrhunci v zgornjem videu).

Grizliji so v zadnjem času v odlični formi, saj so na zadnjih sedmih tekmah zabeležili šest zmag in so na drugem mestu zahodne konference, pred njimi je le Golden State.

Gostitelji so tekmo odločili že v prvem polčasu. Potem ko so uvodno četrtino dobili s 27:21, so minuto pred koncem druge vodili s 24 točkami razlike (60:36), tako da so v nadaljevanju lahko spočili svoje nosilce igre in priložnost ponudili tudi igralcem na klopi.

Pri Memphisu se je med strelce vpisalo vseh enajst igralcev, ki je stopilo na parket. Najboljši je bil Jeff Green z 18 točkami, Zach Randolph pa je prispeval 17 točk in 14 skokov.

Slovenec Beno Udrih je igral dobrih 27 minut in v tem času dosegel 6 točk (za dve 3-8, trojke 0-1) in dodal 5 podaj, s čimer je bil najboljši podajalec v ekipi.

Pri Philadelphii, ki je izgubila petič zapored, je bil prvi strelec Jerami Grant s 16 točkami. Njegov soigralec Michael Carter-Williams, ki je tekmo končal z desetimi točkami, je opisal razliko med ekipama: »V svojih vrstah imajo številne veterane, ki znajo dobro igrati. So čvrsta ekipa, medtem ko smo mi mlada ekipa.«