NBA: Sonca v Milwaukeeju do tretje zaporedne zmage, Jennings prehitel sireno v San Antoniu

Phoenix Suns so bili s 102:96 boljši od Milwaukeeja, Goran Dragić je pri zmagi prispeval 16 točk in 6 skokov.

07. januar 2015 08.54
Suns Bucks Basketball

Milwaukee - Košarkarji Phoenixa nadaljujejo z odličnimi predstavami v ligi NBA, ponoči so bili v gosteh boljši od Milwaukeeja s 102:96 in so dosegli tretjo zaporedno zmago.

Za Phoenix je bila to že deveta zmaga na zadnjih enajstih tekmah, pri čemer je na zadnjih devetih tekmah vselej dosegel več kot sto točk.

Phoenix je tekmo začel nekoliko slabše in v prvi četrtini dosegel le 15 točk (izid četrtine 15:21), kar je le za štiri točke več od njegove najslabše četrtine v tej sezoni.

A gostje so v nadaljevanju prikazali boljšo igro in ob polčasu zaostajali le še za točko (43:44), tolikšna razlika pa je bila tudi ob koncu tretje četrtine (71:72). Sonca so v zadnji četrtini dosegla deset izmed prvih štirinajstih točk in povedla z 81:76, zmago pa so si priborila šele v zadnji minuti, ko je Mark Morris zadel trojko za vodstvo 99:92.

Pri Phoenixu je bil prvi strelec Markieff Morris s 26 točkami, Isaiah Thomas jih je dosegel 19 in Goran Dragić 16 (za dve 5-9, trojke 2-4), tem pa je dodal še 6 skokov in 3 podaje. Njegov brat Zoran je obsedel na klopi.

Jennings odločil v San Antoniu

Na edini preostali tekmi so branilci naslova San Antonio Spurs morali priznati premoč Detroitu (104:105).

Ostroge so pred zadnjimi osmimi sekundami vodile s 104:103, ko je Tim Duncan slabo podal iz avta, pri žogi je bil prvi Andre Drummond in jo je predal Brendonu Jenningu, ta pa je na drugi strani dosegel zmagoviti koš (v spodnjem videu).

Andre Drummond je bil z 20 točkami prvi strelec Detroita, pri San Antoniu pa je bil najučinkovitejši Jeff Ayres s 16 točkami.