NBA: po čudežnem zasuku derbi Dallasu (VIDEO)

Košarkarji Portlanda so na gostovanju pri Dallasu v začetku četrte četrtine vodili že s +16, a nato ostali praznih rok.

08. februar 2015 09.28
Trail Blazers Mavericks Basketball
J. P., Delo.si

Dallas - Derbi moštev z vrha zahodne konference košarkarske lige NBA, Dallasa in Portlanda, ki sta se med seboj udarili za 35. zmago v sezoni, je upravičil svoj sloves, gostitelji pa so se do zmage s 111:101 dokopali šele v podaljšku, v katerem je tekmecev dobesedno zmanjkalo. Pravzaprav jih je zmanjkalo že v zadnji četrtini rednega dela, saj so prelahko zapravili dotlej trudoma priborjeno zalogo trinajstih točk. Ta je po trojki Wesleyja Matthewsa celo narasla na +16, še manj kot tri minute pred koncem četrtem četrtine je bil Portland kar enajst točk spredaj, nato pa je Dallas s tremi zadetimi trojkami zmogel čudežen zasuk.

V podaljšku je zmagovalca odločil Chandler Parsons, saj je zgolj v tem delu prispeval kar deset točk (od svojih skupno dvajsetih), sicer pa je bil še učinkovitejši nemški superzvezdnik Dirk Nowitzki s 25 točkami. Zmagovalna zasedba se je izkazala s kar štirinajstimi zadetimi trojkami, štiri je prispeval rezervist Devin Harris. Poraženci so se ustavili šele pri 58 skokih, kar 14 jih je v svojo statistiko vpisal LaMarcus Aldridge, ki je zmogel dvojnega dvojčka, saj je dodal še 25 točk, eno manj kot prvi strelec obračuna Damian Lillard.