NBA: poraz Jezernikov v Denverju

Los Angeles Lakersi so po treh zaporednih zmagah klonili proti Denver Nuggetsom (108:119).

26. februar 2013 09.43
SPO-BKN-162668846

Denver - Košarkarji Denverja so ponoči gostili Los Angeles Lakerse in jih z dominantno igro premagali s 119:108, s čimer so prekinili njihov niz treh zaporednih zmag.

Domači košarkarji so srečanje dobili povsem zasluženo, saj so njihovi nasprotniki zgrešili kar 17 prostih metov (14/31), izgubili 15 žog ter iz protinapadov dosegli le tri točke (Denver 33).

Jezerniki so zaostajali skoraj celotno srečanje - 3 minute in 17 sekund pred koncem tretje četrtine tudi za osemnajst (91:73) -, se nato približali le na sedem (99:106), a domači se niso pustili presenetiti. Srečanje so mirno pripeljali h koncu in vknjižili skupno 36. zmago in 24. na domačem parketu, kjer so v tej sezoni izgubili le trikrat.

Prvi strelec tekme je bil član Los Angelesa Kobe Bryant, ki je 29 točkam dodal še 9 asistenc in 6 skokov, pri domačih pa je bil najbolj razpoložen Wilson Chandler (23).

Na preostalih tekmah je Washington z 90:84 porazil Toronto, Atlanta je bila boljša od Detroita (114:103), Boston pa je po podaljšku premagal Utah (110:107).

V zahodni konferenci je na prvem mestu San Antonio (45 zmag in 13 porazov), sledita mu Oklahoma (41:15) in Los Angeles Clippersi (40:18), na Zahodu pa vodi Miami (40:14) pred Indiano (35:21) in New Yorkom (33:20).