NBA: poraz Miamija ob zaključni sireni, Dragićevih 16 točk (VIDEO)

V ligi NBA so nov poraz doživeli košarkarji Miamija, z 89:88 jih je s trojko Khrisa Middletona v zadnji sekundi premagal Milwaukee.

25. marec 2015 08.29
Heat Bucks Basketball
Š. Ro., Delo.si

Milwaukee - Košarkarji moštva Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA izgubili na gostovanju v Milwaukeeju z 88:89. Tekmo je ob zvoku zaključne sirene s trojko odločil Khris Middleton, potem ko mu je v skoku žogo priboril Jerryd Bayless. Milwaukee je tako prav proti Vročici končal niz šestih zaporednih porazov in ostal na šestem mestu v vzhodni konferenci. Poleg tega je bila to za Buckse šele ćetrta zmaga v 18 tekmah, odkar jih je zapustil Brandon Knight.

»Vedel sem, da se mi čas izteka, vedel sem, da moram žogo ujeti in jo vreči na koš,« je povedal junak Middleton, ki je sicer tik pred tem zgrešil odprt met za tri točke. Trener Jason Kidd je bil navdušen nad svojimi igralci: »Že samo to, kako so se borili vse do zadnjih sekund. Stopili so skupaj in našli pot do zadnjega koša.«

Vročico, ki je izgubila drugič zapored, je pokopala črna zadnja četrtina, v kateri so dosegli le devet točk, domači pa so medtem z delnim izidom 14:0 nadoknadili zaostanek 71:85. Pri zmagovalcih je z 19 točkami in mirnimi živci v zaključku izkazal Ersan Ilyasova, Giannis Antetokounmpo jih je dosegel 16.

Za Miami je slovenski košarkar Goran Dragić dosegel 16 točk in dodal še šest podaj v 40 minutah, njegov brat Zoran pa ni dobil priložnosti za igro. Ljubljančan je bil drugi najboljši strelec svoje ekipe, Dwayne Wade je dosegel 21 točk. »Dobro smo igrali, vendar se nikoli ne smeš sprostiti, dokler tekma ni končana. Imeli smo veliko priložnosti. Če bi denimo zadel drugi prosti met v zadnji minuti, trojka gotovo ne bi bila dovolj za zmago. Odbite žoge so nato pristajale v njihovih rokah in dobesedno vse jim je šlo po željah,« je menil Wade.

Brata Dragić se bosta s soigralci zdaj preselila v Boston, obračun je na sporedu že v noči na četrtek, ko bo znova na perketu tudi Beno Udrih. Memphis bo gostoval pri Clevelandu.

Monta Ellis je bil z 38 točkami prvi mož ekipe Dallas Mavericks, ki je s 101:94 premagala prvake lige San Antonio Spurs. Nemški zvezdnik v zmagoviti zasedbi Dirk Nowitzki, ki je v ponedeljek dobil drugega otroka, prvega sina, je dosegel dvojni dvojček (15 točk in 13 skokov). S tem se je 36-letnik vpisal v zgodovino lige, saj je postal prvi igralec, ki je dosegel več kot 25.000 točk, 10.000 skokov, 1000 blokad in 1000 trojk.

Vodilna ekipa lige Golden State Warriors je v gosteh premagala oslabljeni Portland Trail Blazers s 122:108 ter s sedmo zmago v nizu prvič po sezoni 1975/76 osvojila naslov v pacifiški skupini. Stephen Curry je dosegel dvojni dvojček s 33 točkami in 10 skoki. Prvi strelec lige Russell Westbrook (27 točki, 11 skokov) in Enis Kanter (25 točk, 16 skokov) sta vodila Oklahoma City Thunder do zmage z Los Angeles Lakers s 127:117.

NBA:

Detroit Pistons - Toronto Raptors 108:104

Milwaukee Bucks - Miami Heat 89:88
(Goran Dragić 40 minut, 16 točk, 6 podaj, 3 skoki za Miami; Zoran Dragić ni igral za Miami)

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 127:117

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 101:94

Sacrameto Kings - Philadelphia 76ers 107:106

Portland TrailBlazers - Golden State Warriors 108:122