NBA: Portland melje naprej

Košarkarji moštva Portland Trail Blazers so v ligi NBA vpisali še sedmo zmago zapored.

19. november 2013 08.44
Trail Blazers Nets Basketball
J. P., Delo.si

New York - Košarkarji moštva Portland Trail Blazers v ligi NBA ne poznajo poraza. Za že sedmo zmago zapored so na kolena spravili zasedbo Brooklyna (108:98), ki je sicer precej bolje začela in že v prvi četrtini zmogla kar 40 točk, ob polčasu pa vodila z udobnih +7. Vendar pa je Portland njen odpor strl z osmimi zadeti trojkami, pri čemer je prednjačil Wesley Matthews, ki je bil uspešen petkrat, skupaj pa je zmogel 24 točk in šest skokov. Še učinkovitejši je bil LaMarcus Aldridge s 27 točkami (prosti meti 9:9, za dve 9:16) in osmimi skoki, z devetimi podajami pa se je izkazal tudi Damian Lillard.

Na nasprotni strani se je najbolj izkazal Shaun Livingston s 23 točkami (prosti meti 7:7, za dve 8:14). Trener poraženega moštva Jason Kidd ima sicer kar nekaj preglavic s zdravniškim kartončkom, tokrat ni mogel računati na pomoč Derona Williamsa, Brooka Lopeza in Andreja Kirilenka. »Dobro smo začeli, v tretji četrtini pa smo si privoščili mrk, za katerega odgovornost prevzamem nase,« je poudaril Kidd. Njegovim varovancem ni pomagalo niti vrhunsko izvajanje prostih metov (33:35).

Oba slovenska predstavnika v NBA bosta aktivna nocoj. Goran Dragić bo s Phoenixom gostoval v Sacramentu, Beno Udrih pa v Detroitu.