NBA: prepričljivi zmagi Miamija in San Antonia

Košarkarji Miamia so s 86:67 premagali Chicago, San Antonio je slavil na gostovanju pri Clippersih (116:90).

22. februar 2013 08.58
SPO-BKO-BKN-162325183

Los Angeles - V severnoameriški ligi NBA sta bila v noči s četrtka na petek na sporedu le dve tekmi, na katerih sta zmagali trenutno najboljši moštvi na Vzhodu oz. Zahodu, Miami in San Antonio.

Slednji so za svojo peto zaporedno zmago in že 44. v sezoni premagali Los Angeles Clipperse (116:90). Ostroge iz San Antonia so bile boljše od prve minute in ob polčasu vodile za 15 (58:43), pred zadnjimi dvanajstimi minutami pa že za 28 (92:64), tako da so tekmo mirno pripeljale h koncu.

Prvi strelec tekme je bil košarkar San Antonia Tony Parker z 31 točkami, ki jim je dodal še 7 asistenc in dva skoka. Izmed njegovih soigralcev sta točke dosegla tudi oba nekdanja člana Union Olimpije Danny Green in Aron Baynes. Prvi jih je v 27 minutah in pol dosegel 15, robustni Avstralec pa v dobrih sedmih minutah šest. Pri poražencih je bil najučinkovitejši Matt Barnes (18).

Sinoči so bili uspešni tudi branilci naslova iz Miamija, ko so bili boljši od Chicaga (86:67) in vknjižili deveto zaporedno zmago in 38. v sezoni. Košarkarji s Floride so tekmo odločili sredi druge četrtine, ko so ob zaostanku s 26:28 dosegli trinajst zaporednih točk, domači pa zaostanka niso mogli več izničiti.

Za novo zmago Miamija je bil najzaslužnejši LeBron James s 26 točkami in 12 skoki, Dwayne Wade je tekmo končal s 17 točkami in 8 skoki, dvomestno število točk pa sta dosegla še Chris Bosh (12) in Ray Allen (11). Pri Chicagu je bil najučinkovitejši Nate Robinson (14 točk), Carlos Boozer pa je kot edini v svojem moštvu vknjižil dvojni dvojček (12 točk in 11 skokov).