NBA: razigrani Harden preprečil izpad Houstona

Houston Rockets so bili s 124:103 boljši od L. A. Clippers in so izid v zmagah znižali na 2:3. Cleveland korak od napredovanja.

13. maj 2015 10.08
SPO-BKO-BKN-LOS-ANGELES-CLIPPERS-V-HOUSTON-ROCKETS---GAME-FIVE

Houston - Košarkarji Houstona so na peti tekmi konferenčnega polfinala premagali Los Angeles Clippers s 124:103 in izid v zmagah znižali na 2:3 (vrhunci v spodnjem videu).

Pri Raketah je bil motor igre odlični James Harden, ki je tekmo končal s 26 točkami, 11 skoki in 10 podajami, pomemben delež je prispeval tudi Dwight Howard z 20 točkami in 10 skoki.

Tudi moštvo iz Los Angelesa je imelo v svojih vrstah dva razpoložena igralca, Blake Griffin je vknjižil 30 točk in 16 skokov, Chris Paul pa 22 točk in 10 podaj, kar pa na koncu ni bilo dovolj za napredovanje.

»Nasprotniki so bili bolj zbrani, igrali so kot obupana ekipa, mi pa povsem drugače,« je po tekmi pojasnil trener Los Angelesa Doc Rivers.

Gostitelji so si ključno prednost priborili v drugi četrtini, ko so prednost petih točk (27:22) spremenili v vodstvo za petnajst (63:48). To jim je omogočilo, da so v drugem polčasu brez težav nadzorovali potek tekme in vodili za največ 23 točk, pred zadnjo četrtino pa so imeli štirinajst točk naskoka (90:76) in so nasprotnike več čas držali na varni razdalji.

Šesta tekma bo v noči na petek v Los Angelesu.

Cleveland korak od napredovanja

Cleveland Cavaliers so na domačem igrišču premagali Chicago Bulls s 106:101 in za napredovanje v konferenčni finale potrebujejo le še eno zmago.

Najboljši igralec tekme je bil domačin LeBron James, ki je v prvem polčasu zadel deset od dvanajstih metov iz igre in dosegel 24 točk, na koncu pa je bil njegov izkupiček 38 točk, 12 skokov in 6 podaj. Kyrie Irving je dodal 25 točk in 5 podaj.

»Kaj naj rečem o LeBronu? Izstopal je v prav vseh vidikih igre. Ne najdem ene pomanjkljivosti, prav v vseh prvinah košarke se je izkazal z igro na najvišji možni ravni,« je o svojem igralcu povedal trener Clevelanda David Blatt.

Pri Chicagu je bil najučinkovitejši Jimmy Butler z 29 točkami, Mike Dunleavy je dosegel 19, Derrick Rose pa 16, od tega 12 že v prvi četrtini.

Šesta tekma bo v noči na petek v Chicagu.

Pelicans odpustili Williamsa

Ekipa New Orleans Pelicans je po petih sezonah odpustila glavnega trenerja Montyja Williamsa. Ta je na klopi New Orleansa zabeležil 173 zmag in 221 porazov ter ekipo dvakrat popeljal v končnico - leta 2011 so jih v prvem kolu premagali L. A. Lakers s 4:2, letos pa prav tako v prvem kolu Golden State s 4:0.