NBA: Russell Westbrook pisal zgodovino (VIDEO)

Košarkarski zvezdnik Oklahoma je ob zmagi na Utahom (100:94) prispeval trojni dvojček in 200. blokado v karieri.

06. december 2017 07.07

Oklahoma - Sinočnji domač dvoboj košarkarske lige NBA pred 18.203 gledalci v dvorani Chesapeake Energy Arena z Utahom (100:94) je bil za zvezdnika Oklahome Cityja Russella Westbrooka zares sanjski. V karierno statistiko je namreč vpisal že okroglo dvestoto podajo, s čimer je postal prvi igralec v zgodovini lige z vsaj 15.000 doseženimi točkami, 5000 asistencami in 200 blokadami v 700 odigranih dvobojih. Za nameček je še krepko popravil lastno povprečje v tej sezoni (22 točk, 9,7 podaje in 9,1 skoka) z osupljivim trojnim dvojčkom - že sedmim v sezoni - za kar 34 točk, 14 asistenc in 13 skokov v 38 minutah in četrt, kolikor je prebil na parketu.

Westbrook je bil kajpak ključni mož sinočnjega zasuka Oklahome, ki ji dolgo ni kazalo dobro, saj je Utah na prvi odmor odnesel devet točk naskoka, na glavnega je odšel s +8, sredi tretje četrtine pa se je znašel že 17 točk spredaj. Šele v končnici pa se je tehtnica začela prevešati na domačo stran: po delnem izidu 10:0 se je razlika stalila le še na pet točk, rezultat je bil nazadnje poravnan pri 92:92, nato pa je Russell s pomočjo soigralcev poskrbel za tretjo zaporedno zmago Oklahome, Utahu pa prekinil niz šestih zaporednih uspehov. Pri gostiteljih velja izpostaviti še 21 točk Paula Georgea ter 20 točk in devet skokov Stevena Adamsa, pri poražencih pa 31 točk, od tega kar pet trojk, Donovana Mitchella.