NBA: San Antonio do zaključne žoge, Portland je ni izkoristil

V ligi NBA je San Antonio na peti tekmi prvega kroga končnice s 109:103 premagal Dallas in povedel s 3:2 v zmagah.

01. maj 2014 08.19
NBA/
Š. Ro., Delo.si

San Antonio - V prvem krogu končnice lige NBA je do zaključne žoge prišel lanski finalist San Antonio Spurs in na peti tekmi s 109:103 premagal Dallas Mavericks. Potem ko so v zmagah že zaostajali z 1:2, so bili zdaj Spursi uspešni drugič zapored in prišli do vodstva s 3:2. Serijo lahko zaključijo že v noči na soboto na tekmi v Dallasu.

Pomemben delež k zmagi je v zadnji četrtini prispeval Tiago Splitter z devetimi od 17 točk. V statistiko je dodal še 12 skokov in pet podaj, najboljši strelec pa je bil s 23 točkami Tony Parker. Z trojko dve minuti pred koncem je poskrbel za udobno vodstvo svojega moštva, piko na i pa je postavil Tim Duncan 47 sekund pred koncem.

Pri Dallasu je bil najboljši Vince Carter z 28 točkami in zadel sedem trojk v devetih poskusih. Dirk Nowitzki je 14 od njegovih 26 točk dosegel v zadnji četrtini, dodal pa še 15 skokov. Nemški zvezdnik je tudi prvič v seriji presegel mejo 20 točk.

Zaključne žoge za napredovanje v konferenčni polfinale ni izkoristil Portland. Houston ga je na peti tekmi premagal s 108:98 in znižal izid na 2:3 v zmagah. Dwight Howard je blestel z 22 točkami in 18 skoki.

Potem ko so se tri od štirih tekem končale po podaljšku, je tudi tokrat že kazalo, da se bo tekma razpletla v dodatnem delu igre, preden je gostiteljem z delnim izidom 8:0 uspelo priti do odločilne prednosti še pred zadnjo minuto. V tem delu se je izkazal James Harden, ki je zgrešil devet od prvih 12 metov, nato pa zadel osem od svojih 17 točk v zadnjih štirih minutah. Jeremy Lin je dodal 21 točk, Wesley Matthews pa 27 točk za goste, pri katerih je Damian Lillard nanizal 26 točk, osem skokov in sedem podaj.

Toronto je vodil že s 26 točkami prednosti, nato pa je trepetal za zmago s 115:113 nad Brooklynom. Joe Johnson je 26 od svojih 43 točk zadel v drugem polčasu, Mirza Teletović pa je dodal 17 točk za goste, ki so v zadnji četrtini nadigrali Kanadčane kar s 44:24. Kljub temu so se Kyle Lowry, ki je dosegel zanj rekordnih 36 točk, DeMar DeRozan (23) in soigralci v dresu Raptors veselili zmage in vodstva v seriji. DeRozan je s prostima metoma šest sekund pred koncem povedel Toronto v vodstvo s 115:112 in odločil srečanje.