NBA: San Antonio ekspresno izločil Memphis, Bojevniki ob zmagi znova ostali brez Curryja

San Antonio je v prvem krogu končnice s 116:95 premagal Memphis, Golden State je bil boljši od Houstona s 121:94.

24. april 2016 21.20
24. april 2016 21.49
Warriors Rockets Basketball
M. Ž.
M. Ž.

Memphis - Košarkarji San Antonia so na četrti tekmi prvega kroga končnice prepričljivo premagali Memphis s 116:95 in ga izločili s 4:0.

Glavni trener Ostrog Gregg Popovich je že devetič »pometel« z nasprotniki v končnici in postavil nov rekord, pred tem si je prvo mesto delil s Philom Jacksonom.

Pri San Antoniu so bili najboljši razpoloženi Kawhi Leonard z 21 točkami, Tony Parker s 16 točkami in LaMarcus Aldridge s 15 točkami in 10 skoki.

Pri Memphisu je bil prvi strelec Lance Stephenson s 26 točkami, Zach Randolph in Matt Barnes sta dodala po 15 točk.

Prvi polčas je zaznamovala izenačena igra. Gostje so prvo četrtino dobili s 25:19, v drugi pa je bil boljši Memphis in se do konca polčasa približal na dve točki (45:47).

Ostroge so nato tekmo odločile v prvih sedmih minutah tretje četrtine, ko so pobegnile z delnim izidom 22:8 (69:53), tik pred koncem četrtine pa je bila razlika že dvajset točk (84:64). Gregg Popovich si je v zadnji četrtini lahko privoščil, da je spočil nosilce, ki pa so jih odlično nadomestili igralci s klopi. Na koncu se je 12 izmed 13 članov San Antonia vpisalo med strelce.

San Antonio, ki je drugi nosilec na Zahodu, se bo v drugem krogu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Oklahomo (3.) in Dallasom (6.), izid v zmagah je 3:1 za Oklahomo.

Bojevniki premagali Houston, a znova ostali brez Curryja

Branilci naslova Golden State so bili na četrti tekmi boljši od Houstona s 121:94 in se s tretjo zmago povsem približali napredovanju.

Pri Bojevnikih se je po dveh tekmah odsotnosti vrnil prvi organizator igre Stephen Curry, ki je v prvem polčasu zadel le 2 izmed 9 metov iz igre in za nameček izgubil še 5 žog, nato pa doživel novo poškodbo. Nesreča se je zgodila v zadnji akciji prvega polčasa, ko je Curryju zdrsnilo, pri tem pa je nerodno padel na koleno in si ga poškodoval. Prvi zvezdnik Golden Statea je odšepal z igrišča in se ob polčasu ogreval, vendar pa v nadaljevanju ni več igral.

Gostje so se tudi brez Curryja odlično znašli in tekmo odločili v tretji četrtini, v kateri so dosegli kar 41 točk. Golden State je zgolj v prvih šestih minutah četrtine dosegel kar šest trojk za prednost 80:67 in ob koncu četrtine vodil z s 97:76. Gostje so tudi v nadaljevanju zadevali z razdalje in jih skupaj vknjižili kar 21, kar je nov rekord končnice.

Pri Golden Stateu sta največ točk dosegla Klay Thompson (23) in Andre Iguodala (22), pri Houstonu pa Dwight Howard (19) in James Harden (18).

Cleveland pometel z Detroitom

Prvi nosilec na Vzhodu, Cleveland, je na četrti tekmi še četrtič premagal Detroit (100:98) in se uvrstil v konferenčni polfinale.

Osrednji igralec tekme je bil Kyrie Irving, ki je 20 izmed svojih 31 točk dosegel v drugem polčasu, »pika na i« je bila trojka 42,6 sekunde pred koncem, s katero so gostje povedli s 100:96. Pri Detroitu je nato zadel Reggie Jackson, isti igralec pa je v zadnji sekundi poskusil že z neizdelanim metom, a zgrešil.

Pri Clevelandu je bil poleg Irvinga razpoložen še Lebron James z 22 točkami, pri Detroitu pa sta največ točk dosegla Marcus Morris (24) in Tobias Harris (23).

Scott ni več trener Jezernikov

Los Angeles Lakers so se po najslabši sezoni v zgodovini kluba razšli z glavnim trenerjem Byronom Scottom.

55-letni Američan je Jezernike vodil od sezone 2014, v prvi sezoni so njegovi igralci zabeležili 21 zmag in 61 porazov, v tej pa le 17 zmag in 65 porazov.

»Radi bi se zahvalili Byronu za vloženo delo, predanost in vdanost v zadnjih dveh letih, toda odločili smo se, da je v tem trenutku najboljša sprememba,« je povedal generalni direktor Mitch Kupchak in dodal, da je ekipa že začela z iskanjem novega trenerja.

NBA, prvi krog končnice

Zahodna konferenca

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 95:116 (19:25, 26:22, 21:37, 29:32) /0:4/

Houston Rockets - Golden State Warriors 94:121 (29:29, 27:27, 20:41, 18:24) /1:3/

Vzhodna konferenca

Boston Celtics - Atlanta Hawks 104:95 (24:21, 22:27, 24:25, 22:19, 12:3) * po podaljšku /2:2/

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 98:100 (28:25, 24:28, 26:28, 20:19) /0:4/