NBA: San Antonio in Brooklyn kot zadnja v drugi krog

San Antonio Spurs so na 7. tekmi prvega kroga premagali Dallas (119:96), Brooklyn je bil boljši od Toronta s 104:103.

05. maj 2014 00.19
NBA/

Toronto/San Antonio - V košarkarski ligi NBA so znani vsi pari drugega kroga končnice, kamor sta se kot zadnja uvrstila Brooklyn in San Antonio. Prvi je bil na sedmi tekmi boljši od Toronta (104:103), medtem ko so Ostroge izločile Dallas (119:96).

Najbolj napeto je bilo v Torontu. Gostje so imeli pred zadnjo četrtino osem točk prednosti (81:73) in so pred zadnjima dvema minutama vodili s 100:93, kar pa so skoraj zapravili. Toronto se je z delnim izidom 8:2 približal le na točko (101:102), do konca pa je bilo še 16,7 sekunde. Sledila sta zadeta prosta meta gostujočega košarkarja Shauna Livingstona, na katera je s košem iz igre odgovoril Terrence Ross (103:104). Slednji se je izkazal tudi na drugi strani in z dobro obrambo priboril novo žogo svojemu moštvu.

Domačini so imeli za poslednjo akcijo na voljo 6,2 sekunde in so ob koncu žogo spravili do Kyla Lowryja, ta je prodrl pod koš, vendar ga je tam pričakal Paul Pierce in blokiral njegov met za zmago Brooklyna (v zgornjem videu).

Pri Torontu je bil najboljši strelec Kyle Lowry z 28 točkami, pri Brooklynu pa Joe Johnson s 26 točkami.

Toronto Raptors se bodo v drugem krogu končnice pomerili z branilcem naslova Miamijem.

San Antonio hitro odločil dvoboj

Na preostali tekmi je San Antonio premagal Dallas s 119:96 in si priigral dvoboj drugega kroga s Portlandom.

Ostroge so bile v prvem polčasu razred zase in so v sedmi minuti prvič vodile z dvomestno prednostjo (18:7), drugo četrtino začele z delnim izidom 11:2 in prednost povečale na 22 točk (35:23), ob polčasu pa je bil rezultat 68:46 v njihovo korist. Pri San Antoniu je bil v prvem polčasu gonilna sila Tony Parker s 24 točkami (met iz igre 9/12).

Dallas je drugi polčas začel z delnim izidom 15:7 in prednost domačega moštva zmanjšal na 14 točk, za kar je imel največ zaslug Devin Harris z osmimi točkami v tem nizu, a so Ostroge manj kot štiri minute kasneje ponovno vodile za več kot dvajset (84:63).

Zadnja četrtina ni prinesla spremembe, prav nasprotno, San Antonio si je šest minut pred koncem priboril najvišjo prednost na tekmi (109:78) in zanesljivo potrdil napredovanje v drugi krog.

Pri San Antoniu je bil najučinkovitejši Tony Parker z 32 točkami, pri Dallasu pa Dirk Nowitzki z 22 točkami.